کد خبر: 859086 A

در حکمی از سوی رضا داوری اردکانی رئیس فرهنگستان علوم محمد رضا اسلامی عضو هیات علمی دانشکده مهندسی مکانیک به عنوان رئیس گروه علوم مهندسی فرهنگستان علوم منصوب شد.

به گزارش ایلنا، محمدرضا اسلامی عضو پیوسته فرهنگستان علوم از سال ۱۳۸۰ است که به مدت دو سال به ریاست گروه علوم مهندسی فرهنگستان علوم منصوب شده است.

اسلامی استاد نمونه و محقق برجسته و چهره ماندگار کشوری از سوی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری، عضو Fellow انجمن مهندسان مکانیک و  هوافضای آمریکا است.

وی موفق به تالیف ۱۴ کتاب  به زبان انگلیسی شده است که توسط انتشارات اشپرینگر و دانشگاه صنعتی امیرکبیر به چاپ رسیده است.

رئیس گروه علوم مهندسی فرهنگستان علوم ۵۳۰ مقاله را در کنفرانسهای خارجی و نشریات معتبر بین المللی به چاپ رسانیده است.

وی راهنمایی بیش از ۴۵۰ دانشجوی کارشناسی ارشد  و دکتری را برعهده داشته است .

اسلامی بنیانگذار مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سال ۱۳۵۲را نیز در کارنامه تلاش ها و فعالیت های خود دارد.

گفتنی است : گروه علوم مهندسی ۸ شاخه تخصصی، ۹ کارگروه تخصصی و ۲ اتاق فکر دارد. شاخه­ های تخصصی گروه با تشکیل جلسات، میزگردهای هم اندیشی، برگزاری سمینارهای ادواری و پشتیبانی از کنفرانس­ ها درباره موضوعات کلان سیاست­ پژوهی علم و فناوری و آموزش و پژوهش حوزه تخصصی خود مطالعه و اظهارنظر می­ کنند.

گروه علوم مهندسی دارای ۱۲ عضو پیوسته، ۳۴ عضو وابسته و ۳۴ همکار مدعو است که با برگزاری شوراها و جلسات هم اندیشی زمینه  تقویت ارتباط و بهره مندی از نظرات اعضای خود و سایر صاحبنظران دانشگاه و صنعت را فراهم می آورد.

برنامه­ ریزی برای انتخاب و تجلیل از "استادان برجسته"، "مهندسان برجسته" و "دانشمندان جوان برجسته "، تشکیل شورای اتاق فکر و مجمع مهندسان برجسته، شورای اتاق فکر مهندسی برق، کامپیوتر و کارگروه ­های تخصصی، کمیسیون پیشبرد ریاضیات کشور (با همکاری گروه علوم پایه) و ... از جمله فعالیت­ های محوری است که گروه علوم مهندسی مبادرت به پیگیری و اجرای آن­ها کرده است.

بیش از این آقای سعید سهراب پور ریاست گروه علوم مهندسی فرهنگستان علوم  را برعهده داشت.

رضا داوری اردکانی فرهنگستان علوم مکانیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر