کد خبر: 858188 A

ریس اورژانس کشور خبر داد:

ریس اورژانس کشور گفت: با استفاده از اورژانس هوایی در یکی از استان‌ها مرگ و میر مادران باردار ۵۵ درصد کاهش یافت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پیرحسین کولیوند در آیین بهره برداری از طرح مشترک شهرداری تهران و سازمان اورژانس کل کشور در ساماندهی خدمات فوریت های پزشکی در شهر تهران گفت: ابتدا به حاضرین در این جمع و بر شهدای هفته گذشته سلام می کنم.

وی ادامه داد: سال ها به دنبال همکاری جدی بین اورژانس کشور و شهرداری تهران بودیم و از شهردار درخواستی داشتیم و بدون ذره ای تعلل، زمینه برای همفکری بیشتر فراهم شد تا بتوانیم خدمات رسانی را با کیفیت بیشتری انجام دهیم و از ظرفیت های دو دستگاه استفاده کنیم.

او با اشاره به  برنامه بالا بردن اطلاعات و آگاهی مردم برای استفاده از خدمات پزشکی و اینکه خودامدادی و امدادگری را یاد بگیرند، گفت: در همین زمینه به شهرداری درخواست دادیم بتوانیم از ظرفیت سراهای محله، تابلوهای سطح شهر و مانیتورهای سطح شهر استفاده کنیم و کلیپ هایی را تهیه و در بحث پیشگیری و خودمراقبتی برای شهروندان به نمایش گذاریم.

کولیوند با اشاره به زمانی که برای رسیدن به مصدومین در هنگام حادثه سپری می شود گفت: دو سال گذشته متوسط زمان رسیدن به مصدومین ۳۸ دقیقه بود که با اضافه شدن ۲۵۰ دستگاه موتور آمبولانس کاهش یافت. اما اکنون زمان رسیدن موتور آمبولانس به محل حادثه کمتر از ده دقیقه و آمبولانس کمتر از ۱۴ دقیقه است که با استانداردهای دنیا برابری می کند.

وی ادامه داد: توانستیم با کمک سوله های مدیریت بحران و پایگاه های آتش نشانی اقدامات اورژانس را توسعه دادیم.

او با اشاره به توسعه اورژانس هوایی گفت: برای مدیریت سکته های حاد قلبی و مغزی سطح خدمات را به جد گسترش دادیم و به همت شما بالغ بر ۸۰ هزار نفر را در کمتر از ۶۰ دقیقه به مراکز درمانی رساندیم.

ریس اورژانس کشور افزود: با همکاری شهرداران مناطق، دستور شهردار و معاونت خدمات شهر پدهای بالگرد اکنون آماده است و فاصله رساندن بیماران به مراکز درمانی بسیار کم شده است.

وی گفت: با استفاده از اورژانس هوایی در یکی از استان ها مرگ و میر مادران باردار ۵۵ درصد کاهش یافت.

کولیوند با بیان اینکه ۶۵ درصد اورژانس های هوایی مستقیما به اتاق عمل فرستاده شدند افزود: این نشان دهنده تشخیص درست اعزام به محل حادثه است.

کولیوند با اشاره به انتقال اعضای پیوندی توسط اورژانس هوایی تصریح کرد: از نیمه شعبان تاکنون ۱۴ عضو قلبی را از تبریز، رشت و یزد به فرودگاه مهرآباد منتقل شدند و در تایم دقیق به بیمارستان ها رساندیم و اعمال پیوندی صورت گرفته نیز موفقیت آمیز بوده است.

کولیوند ادامه داد: در خدمات اورژانس کیفیت کار بالاتر رفته است و نگاه سلامت، پیشگیری و بهداشت نگاه قابل تقدیر است و باید از این نگاه ویژه و مثبت به دیپلماسی سلامت تقدیر کنیم.

زنان مرگ یزد استان ها اورژانس کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر