کد خبر: 858046 A

از سوی رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت اعلام شد؛

رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت از مدل اجرایی برنامه پزشک خانواده شهری و نظام ارجاع مازندران ابراز رضایت کرد.

به گزارش ایلنا، در این بازدید ها که دکتر آسایی مشاور وزیر بهداشت ، دکتر تبریزی رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، نمایندگانی از معاونت درمان، مدیریت IT وزارت بهداشت، سازمان های تامین اجتماعی و بیمه سلامت، نماینده انجمن پزشکان عمومی ایران حضور داشتند، نحوه اجرای طرح پزشک خانواده در استان مازندران مورد بررسی قرار گرفت.

در روز اول این بازدید، از مراکز مجری دولتی، پایگاه های خصوصی، مراکز ملکی تامین اجتماعی، کلینیک های تخصصی بیمارستانی، درمانگاه های معین شبانه روزی طرف قرارداد با برنامه، مطب پزشک متخصص طرف قرارداد با برنامه در شهرستان های ساری، بهشهر و بابلسر بازدید شد و مدل اجرای برنامه پزشک خانواده شهری و نظام ارجاع بررسی شد.

بنا بر همین گزارش در روز دوم نشستی با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران و انجمن پزشکان خانواده شهری مازندران برگزار شد که محور اصلی این جلسه بررسی نقاط قوت و ضعف، چالش ها و پیشنهادات برنامه بود.

در ادامه دکتر تبریزی رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت از مدل اجرایی برنامه پزشک خانواده شهری و نظام ارجاع مازندران ابراز رضایت کرد و اظهار داشت: این مدل نقطه عطفی برای گسترش برنامه پزشک خانواده شهری در سایر دانشگاههای علوم پزشکی کشور می باشد.

وی مازندران را نمونه خوبی از مدل اجرای برنامه پزشک خانواده شهری دانست و گفت: باید از این استان و برنامه آن حمایت کنیم و درسهایی که از این برنامه در مازندران گرفتیم را به کل کشور ارائه دهیم.

تبریزی از اجرای برنامه پزشک خانواده شهری در درمانگاه های ملکی تامین اجتماعی نیز اظهار خرسندی کرد.

وی گفت: آنچه که در مطب پزشکان متخصص طرف قرارداد با برنامه پزشک خانواده شهری دیده شد، رابطه خوب پزشکان متخصص با پزشکان خانواده، حتی در ساعات غیر اداری بوده است که با یکدیگر در مورد بیماران خود مشورت می‌کنند.

تبریزی افزود: در مجموع ارائه دهنده خدمت و گیرنده خدمت از اجرای این برنامه رضایت داشتند. لذا منطقی کردن سرانه و پرداخت به موقع و حمایت از برنامه از جمله کارهایی است که باید در ستاد ملی مورد رصد و بررسی قرار گیرد.

در ادامه دکتر آسایی مشاور وزیر بهداشت نیز گفت: در این برنامه باید پرداخت به مراقبین سلامت در حوزه پایگاه های خصوصی قانونمند و ضابطه‌مند شود.

وی افزود: در این بازدیدها رابطه مالی بین پزشک خانواده و بیمار وجود نداشته است و راهنماهای بالینی را باید به روز رسانی و در سامانه بارگذاری کرد.

آسایی گفت: پایش و نظارت ستاد شهرستان و بیمه ها از مراکز و پایگاه های مجری برنامه و همچنین نظارت مسئولین مراکز از پایگاه های تحت پوشش خود نیز به خوبی به پیش می رود.

پزشک خانواده تامین اجتماعی سلامت وزارت بهداشت اجرای طرح پزشک خانواده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر