کد خبر: 857110 A

معاون فرهنگی وزیر علوم:

غلامرضا غفاری در جمع نمایندگان تشکل‌ها و کانون‌های دانشجویی و فرهنگی دانشگاه لرستان، در پاسخ به پرسش‌های دانشجویان گفت: دانشگاه‌ها محل تحقق بخشیدن ارزشهای ایده آل اخلاقی هستند و از هر نظر باید برای جامعه، الگو باشند.

به گزارش ایلنا، غلامرضا غفاری ضمن بیان این مطلب تاکید کرد: تشکلها و کانونهای دانشجویی باید تلاش کنند در زمینه جذب تعداد بیشتر دانشجو، فعالیتهای خود را افزون تر کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: تشکلهای دانشجویی بستری برای تجربه آموزی هستند و در دوره دانشجویی، باید به دانشجویان، مهارت‌های کاربردی را آموخت و قابلیت‌های دانشجو در زمینه‌های مهارتی را تقویت کرد تا مسئولیت پذیری و توانایی‌های مختلف دانشجو ارتقاء یابد.

وی افزود: فعالیت‌های دانشگاه‌ها باید در چارچوب تقویت سه هویت ملی، دینی و انقلابی صورت گیرد.

غفاری گفت: دانشگاه‌ها باید در زمینه بررسی مشکلات درون دانشگاهی نیز واکاوی مبتنی بر کارهای پژوهشی داشته باشند.

ضرورت حمایت از تشکل‌ها و کانون‌های دانشجویی برای تقویت کنش مسئولانه

محمدهادی عسکری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری  در جمع نمایندگان تشکل‌ها و کانون‌های دانشجویی در دانشگاه لرستان، گفت: اگر می‌خواهیم دانشگاهی مطلوب، متوازن و اسلامی داشته باشیم باید از حضور و فعالیت تشکل‌های اسلامی، کانون‌های فرهنگی، انجمن‌های علمی و نشریات دانشجویی دانشگاه‌ها حمایت کنیم.

وی از پیگیری دریافت سهمیه کاغذ و یارانه برای حمایت از نشریات دانشجویی خبر داد.

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم افزود به دنبال تقویت انجمنهای علمی دانشجویی همراه با تلاش و برنامه ریزی برای تهیه مبانی نظری بر اساس تجربیات موفق بین المللی و بازنگری در ساختار سازمانی و نقشه راه انجمن های علمی و تدوین نظام ارزیابی موثر برای رسیدن به نسل دوم انجمنهای علمی دانشجویی هستیم.

وی تاکید کرد: باید بیش از پیش تلاش لازم برای مشارکت دانشجویان در فعالیتهای تشکلها و کانونهای دانشجویی را افزایش داد.

محمد هادی عسکری در پایان نشست با نمایندگان تشکل های دانشجویی و فرهنگی و سیاسی دانشگاه لرستان گفت: مانند دوران دفاع مقدس، به شدت نیازمند وحدت کلمه حول ارزشهای انقلاب هستیم .باید به سمت مبانی همبستگی ساز و هویت بخش برویم. براساس تقویت هویت ملی و دینی، باید کنشهای مسئولانه دانشجویان را تقویت کرد.

وی این خبر را هم داد که با همکاری دانشگاه لرستان رویداد کار،مهارت و فناوری ویژه دانشجویان دختر ( کمند) و بازارچه تولیدات دانشجویی با تاکید بر مشاغل کوچک و دانشجویی برگزار خواهد شد.

با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، غلامرضا غفاری، نشست معاونان و مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاههای منطقه پنج کشور، امروز چهارشنبه، ۱۸ دی ماه به میزبانی دانشگاه لرستان برگزار می‌شود.

جامعه علوم تحقیقات و فناوری مشکلات معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر