کد خبر: 857046 A

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور خبر داد:

معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، از نامگذاری ۶۳ مجتمع آموزشی در کشور به تأسی از ۶۳ سال عمر با برکت و عزتمند سردار پرافتخار ایران و اسلام، «شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی» خبر داد.

به گزارش ایلنا،‌ مهراله رخشانی مهر ضمن پاسداشت یاد و خاطره «شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی» و دیگر همرزمان شهیدش با اعلام این خبر گفت: تصمیم گرفتیم با اقتدا به روح پرفتوح سردار عظیم‌الشان، شهید سپهبد حاج‌ قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش و در راستای ادای دین کوچکی به حرکت عظیم و تفکر انقلابی ایشان و نیز به منظور ترویج فرهنگ مقاومت و شهادت و  زنده نگهداشتن یاد و خاطره این بزرگ‌مرد عرصه مقاومت، در سراسر کشور مدارسی را به‌ نام «شهید سپهبد قاسم سلیمانی» نام‌گذاری کنیم.

وی افزود: لذا به تاسی از ۶۳ سال عمر با عزت و باسعادت این اسوه زمان، حداقل ۶۳ فضای آموزشی فاخر به‌نام ایشان نامگذاری، احداث و یا افتتاح می‌شود.

رخشانی‌مهر با اشاره به اینکه این مدارس در مراکز استان‌ها خواهند بود، گفت: در هر استان ۲ مجتمع آموزشی، در استان کرمان که زادگاه این شهید بزرگوار بوده است سه مجتمع به نام پرافتخارشان مزین خواهد شد.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور ابراز امیدواری کرد: آینده‌سازان ایران اسلامی با تاسی از نام و یاد این مجاهد نستوه و شهید راه اسلام و وطن، ادامه‌دهنده راه ایشان باشند و در راه تعالی اهداف بلند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بکوشند.

ایران ایران اسلامی ترویج فرهنگ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اسلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر