کد خبر: 855663 A

اعضای شورای شهر تهران به دو فوریت طرح احداث یادمان سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی از طریق فراخوان بین المللی رای مثبت دادند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در جریان یکصد و هشتاد و هفتمین جلسه شورای شهر تهران دو فوریت طرح احداث یادمان سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی از طریق فراخوان بین المللی در صحن شورای شهر بررسی شد.

علی اعطا رئیس کمیته معماری شورای شهر تهران دوفوریت این طرح را مطرح و گفت: این مساله نباید مشمول مرور زمان شود و به کمیسیون‌ها ارجاع شود، چرا که تا فضای لازم حاکم است باید تأثیرگذاری بر کیفیت آثار رخ دهد.

اعطا ادامه داد: انتشار فراخوان بین‌المللی همچنان جنبه پیام‌رسانی جهانی دارد و در این مقطع اگر فراخوان دهیم نتایج مؤثری را به همراه خواهد داشت.

در ادامه محمود میرلوحی به عنوان مخالف دوفوریت گفت: برای اینکه بخواهیم زحمات سردار سلیمانی ماندگار شود باید طرحی جامع انجام و این کار نیاز به عجله ندارد از طرفی ما بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس را داریم و این کار جزو وظایف اصلی ما نیست.

در ادامه زهرا نژادبهرام به عنوان موافق این دوفوریت گفت: اهمیت و جایگاه ویژه سردار سلیمانی مشخص است و از طرفی این طرح دوفوریتی منتج به مقابله با تروریسم جهانی نیز می‌شود بنابراین باید در اسرع وقت انجام گیرد. طرح این یادمان ابزاری هنری، فرهنگی و اجتماعی است ضمن اینکه شهرداری قبلاً هم در این زمینه ظرفیت داشته و شورای شهر به دیپلماسی شهری و رویکرد اجتماعی و بین‌المللی در این زمینه توجه دارد.

دو فوریت طرح احداث یادمان سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی از طریق فراخوان بین المللی با ۱۵رأی موافق تصویب شد.

در ادامه کلیات این دو فوریت نیز به رأی گذاشته شد که با ۱۷ رأی موافق به تصویب رسید.

همچنین علی اعطا، رییس کمیته معماری شورای شهر تهران به عنوان ناظر اجرای این طرح انتخاب شد.

تروریسم زهرا شورای شهر تهران فراخوان جلسه شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر