کد خبر: 855586 A

با رای اعضای شورای شهر تهران بزرگراه رسالت به نام سردار شهید قاسم سلیمانی تغییرنام یافت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، اعضا شورای شهر تهران در جریان یکصد و هشتاد و هفتمین جلسه شورای شهر تهران دو فوریت تغییر نام بزرگراهی به نام سردار شهید قاسم سلیمانی حد فاصل کردستان به شهید یاسینی را مورد بررسی قرار دادند.

محسن هاشمی در ابتدا گفت: دو فوریت این طرح با ۱۷ امضا ارائه شده است و اگر کسی مخالف دو فوریت است صحبت کند که این دو فوریت مخالفی نداشت و به رای گذاشته شد.

در این جلسه تغییر نام بزرگراه رسالت به نام سردار شهید قاسم سلیمانی با ۱۷ رای موافق تصویب شد.

در ادامه حجت نظری در دفاع از این دو فوریت گفت: جایگاه ایشان برای ما مشخص است و چرایی اینکه معبر یا بزرگراهی به نام ایشان اختصاص دهیم خیلی عجیب نیست. سردار سلیمانی تنها در مرزهای ایران خلاصه نشد و همچنین در کل ایران محبوب بود.

وی ادامه داد: اکثریت مردم ایران و تعداد قابل توجهی از منطقه از ایشان به نیکی یاد شد و باید حتما این زحمات را قدر بدانیم و امیدواریم راه ایشان ادامه یابد.

نظری گفت: علت انتخاب بزرگراه رسالت این بود که سه بخش دارد و غربی ترین قسمت به نام حاج حسین همدانی است و هم رزم ایشان است که در عراق به شهادت رسید، آیت الله حکیم در مرکز این اتوبان است که ایشان هم در عراق ترور شد و با نامگذاری این قسمت به نام سردار سلیمانی که او نیز در عراق به شهادت رسید، کل معبر از ابتدا تا انتها پیامی را می تواند به همگان مخابره کند چه کسانی که ایشان را دوست دارند و چه کسانی که از وجود ایشان متضرر شدند.

نظری پیشنهاد داد نامگذاری بدون تغییر نام تونل و میدان انجام شود.

سرانجام دو فوریت طرح تغییر نام بخش شرقی بزرگراه رساعت به سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با ۱۷ موافق تصویب شد.‌

بزرگراه شورای شهر تهران مردم ایران جلسه شورای شهر تهران سردار شهید قاسم سلیمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر