کد خبر: 855534 A

رئیس شورای شهر تهران:

رئیس شورای شهر تهران گفت: حاج قاسم سلیمانی یک سرمایه اجتماعی محسوب می شد که با شهادتش این سرمایه نه تنها از بین نرفته بلکه چندین برابر شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن هاشمی در جریان یکصد و هشتاد و هفتمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به شهادت سپهبد قاسم سلیمانی گفت: حاج قاسم سلیمانی که از خطه غیور وشهید پرور کرمان، بعنوان نماد انقلاب اسلامی در سراسر جهان شناخته می شد شخصیت و محبوبیتی متفاوتی داشت.

وی ادامه داد: قاسم سلیمانی، سرداری از جنس مردم بود که ساده زیستی، تواضع، ادب و متانتش، توانمندی های نظامی، فرماندهی او را برجسته تر می کرد و بدلیل پرهیز از ورود به مجادلات سیاسی و حفظ جایگاه فراجناحیش، بین تمامی جریانهای سیاسی و سلایق فرهنگی و اجتماعی ایران محبوبیت ویژه ای داشت.

او با اشاره به اینکه حاج قاسم سلیمانی یک سرمایه اجتماعی محسوب می شد که با شهادتش این سرمایه نه تنها از بین نرفته بلکه چندین برابر شده است گفت: قاسم سلیمانی بعنوان یک الگو برای همه پاسداران وسربازان ایران و جوانان شیفته در سراسر جهان، ماندگار شد.

هاشمی ادامه داد: بدلیل ارتباط ویژه سردار سلیمانی با آیت الله هاشمی رفسنجانی، می توانم شهادت بدهم که اخلاص، صداقت و تواضع حاج قاسم در میان مسئولان نظام کم نظیر بود و امانتداری و صداقتش در انتقال حقایق و اطلاعات به مسئولان ارشد نظام مثال زدنی بود و به همین علت آیت الله هاشمی رفسنجانی نسبت به صحت و دقت گزارشاتی که بوسیله سردار سلیمانی به ایشان ارائه می شد، اطمینانی مضاعف داشتند.

رئیس شورای شهر تهران گفت: او نسبت به معیشت مردم و رسیدگی به وضعیت محرومان حساسیتی ویژه داشت و تا زمانی که مسئولیت سپاه استان کرمان را برعهده داشت، از توسعه این استان حمایت کرد.

وی گفت: با شهادت او هزاران سلیمانی با خصوصیات منحصر بفرد اخلاقی و شجاعت وتوانمندی او، خود را برای دفاع از منافع ملی و آرمانهای انقلاب آماده می کنند و همانگونه که ترورهای شخصیتهای بزرگ نظام، نتوانست مانعی در برابر تداوم انقلاب باشد، شهادت حاج قاسم سلیمانی نیز بر صلابت و قدرت این مسیر خواهد افزود.

هاشمی در پایان گفت: از طرف مجموعه مدیریت شهری تهران، بویژه اعضای شورای شهر تهران، ضمن تسلیت به رهبر معظم انقلاب و خانواده سپهبد سلیمانی، با آرمانهای شهیدان ایران اسلامی، تجدید میثاق می کنیم.

رئیس شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر