کد خبر: 853969 A

مصرف ۱۵ محصول مناسب زمستان که ترکیبی از میوه‌ها و محصولات فرنگی را شامل می‌شوند، به شهروندان توصیه می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی میادین تره و بار، با توجه به اینکه معمولاً در فصل زمستان به دلیل کاهش دما، احتمال شیوع برخی بیماری‌های عفونی واگیردار از جمله سرماخوردگی افزایش می‌یابد، متخصصان تغذیه و سلامت، مصرف برخی محصولات از جمله پرتقال، نارنگی، لیموشیرین، گریپ‌فروت و انار را به عنوان میوه‌های اصلی فصول پاییز و زمستان، به شهروندان توصیه می‌کنند.

فهرست 15 محصولی که مصرف آنها در فصل زمستان توصیه می‌شود، به همراه قیمت هر یک از آنها در میادین میوه و تره بار به شرح زیر اعلام شده است.

1- «پرتقال»؛ انواع مختلف این میوه در میادین میوه و تره بار با حداقل قیمت هر کیلوگرم 2900 تومان عرضه می‌شود و سرشار از ویتامین C بوده و بدن را در مقابل سرماخوردگی مقاوم می‌کند.

2- «نارنگی»؛ انواع مختلفی از این میوه در میادین میوه و تره بار با حداقل قیمت هر کیلوگرم 4500 تومان عرضه می‌شود و همچون پرتقال، سرشار از ویتامین C بوده و برای مقابله با سرماخوردگی بسیار مناسب است.

3- «لیموشیرین»؛ میوه‌ای سرشار از ویتامین‌های A، B و C و اسید فولیک است و در میادین میوه و تره بار با قیمت هر کیلوگرم 4950 تومان در اختیار شهروندان قرار دارد.

4- «گریپ‌فروت»؛ دارای ویتامین C زیاد و ضد عفونی‌کننده بوده و در میادین میوه و تره بار به قیمت هر کیلوگرم 3500 تومان عرضه می‌شود.

5- «کیوی» دارای ویتامین C و پتاسیم است و در میادین میوه و تره بار به قیمت هر کیلوگرم 6400 تومان عرضه می‌شود.

6- «سیب»؛ برای سلامت بدن و قلب بسیار مفید بوده و انواع آن نظیر سیب قرمز، زرد و سبز است که شهروندان می‌توانند این محصول را با حداقل قیمت هر کیلوگرم 4500 تومان از میادین میوه و تره بار تهیه نمایند.

7- «انار»؛ سرشار از آنتی اکسیدان قوی و پتاسیم است و در میادین میوه و تره بار به قیمت هر کیلوگرم 7400 تومان عرضه می‌شود.

8- «خرمالو»؛ سرشار از انواع ویتامین‌ها، مواد معدنی و آنتی‌اکسیدان‌هاست که مصرف آن، بدن را در مقابل بیماری‌های عفونت‌زا مقاوم می‌کند و با قیمت هر کیلوگرم 7400 تومان در میادین میوه و تره بار عرضه می‌شود.

9- «موز»؛ یکی از بهترین منابع پتاسیم و مؤثر در سلول‌سازی است که در میادین میوه و تره بار به قیمت هر کیلوگرم 11200 تومان در اختیار شهروندان قرار دارد.

10- «آناناس»؛ سرشار از ویتامین C، فیبر و منیزیم بوده و در استخوان‌سازی مؤثر است. قیمت هر کیلوگرم «آناناس جنگلی» در میادین میوه و تره بار 11 هزار تومان و «آناناس طلایی» 21500 تومان است.

11- «گل کلم»؛ جایگزین مناسبی برای کربوهیدارت‌هاست و به قیمت هر کیلوگرم 3300 تومان در میادین میوه و تره بار عرضه می‌شود.

12- «چغندر»؛ منبع فیبر و پتاسیم است و به قیمت هر کیلوگرم 2600 تومان در میادین میوه و تره بار عرضه می‌شود.

13- «کلم»؛ دارای انواع مختلفی نظیر بروکلی، سفید و قرمز بوده و سرشار از ویتامین C و فیبر است که شهروندان می‌توانند انواع آن را با قیمت هر کیلوگرم 1200 تومان تا 6200 تومان از میادین میوه و تره بار تهیه نمایند.

14- «کدوتنبل»؛ سرشار از فیبر و غنی از بتاکاروتن است و به قیمت هر کیلوگرم 3400 تومان در میادین میوه و تره بار عرضه می‌شود.

15- «شلغم»؛ منبع خوبی از ویتامین C و فیبر است و به قیمت هر کیلوگرم 2400 تومان در میادین میوه و تره بار عرضه می‌شود.

زمستان سرماخوردگی موز میادین میوه و تره کاهش دما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر