کد خبر: 853870 A

نشست شورای عالی انتقال خون به ریاست وزیر بهداشت و با حضور مدیرعامل، معاونین و مدیران ارشد سازمان انتقال خون، معاون علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور، معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو و مدیرکل دفتر وزارتی وزارت بهداشت برگزار شد.

به گزارش ایلنا، «سعید نمکی» وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، در این نشست اظهار کرد: سازمان انتقال خون در حوزه آموزش انتقال خون، تحقیقات و پژوهش های بزرگ ملی جایگاه بالایی داشته باشد. اولین تلاش ما در این سازمان باید راه اندازی پالایشگاه خون با مدل کنسرسیوم و متشکل از بخش دولتی و غیردولتی باشد.

وی خاطرنشان کرد: در ایجاد پالایشگاه خون، بخش دولتی می تواند کمک های فنی، ارتباطی و تسهیلات ارزی داشته باشد و بر اساس تجربه های جهانی، ایجاد پالایشگاه خون در کشور، کار سخت و دشواری نیست و هیچ کجای دنیا، حکومت و حاکمیت از فرآورده های خونی، غفلت نمی کند. بنابراین باید در موضوع ایجاد پالایشگاه خون، نقشه راه جامعی تهیه شود.

بنا بر اعلام وبدا، گفتنی است در این نشست ضمن تشریح وضعیت سازمان انتقال خون در حوزه های مختلف، تصمیماتی در حوزه فنی، پشتیبانی و توسعه، ساختاری و تسریع در پرداخت مطالبات این سازمان اتخاذ شد.

انتقال خون سازمان برنامه و بودجه سازمان غذا و دارو معاون معاون وزیر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر