کد خبر: 853698 A

سرهنگ مرادی خبرداد:

معاون پلیس نظارت بر اماکن عمومی پایتخت از پلمب یک مطب پزشکی جراحی زیبایی در شرق تهران خبر داد.

به گزارش ایلنا،  سرهنگ نادر مرادی اظهار داشت: اواخر ماه گذشته زن جوانی با مراجعه به پلیس امنیت عمومی اظهار داشت که برای دریافت خدمات درمانی به یکی از مطب‌های جراحی زیبایی در شرق تهران مراجعه کردم ولی پس از آن متوجه شدم پزشکان این مطب فاقد پروانه تخصصی جراحی بوده که از ادامه مراحل درمانی خود منصرف و موضوع را بلافاصله به مأموران پلیس گزارش داده‌ام.

وی با بیان اینکه بررسی موضوع در دستور کار ماموران معاونت پلیس نظارت بر اماکن عمومی پایتخت قرار گرفت، ادامه داد: در ادامه تحقیقات پلیسی، پرونده مشابهی دیگری از سوی اداره بهداشت و درمان به این معاونت ارجاع شد.

سرهنگ مرادی تصریح کرد: تحقیقات تکمیلی به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت تا اینکه روز گذشته در بازدید مشترکی که همراه کارشناسان اداره بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران از این مطب انجام گرفت، مشخص شد هر دو پزشک این مرکز درمانی دارای پروانه طبابت عمومی بوده و بدون داشتن پروانه تخصصی به‌صورت غیرمجاز با اخذ مبالغ هنگفت از بیماران خود، جراحی زیبایی لیپوماتیک و لیپوساکشن (خارج کردن چربی‌های اضافه از بدن) را انجام می‌دهند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه نتیجه تحقیقات صورت گرفته در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت، خاطرنشان کرد: صبح روز نهم دی‌ماه هر دو پزشک عمومی دستگیر و این مطب توسط مأموران معاونت نظارت بر اماکن عمومی پلیس پایتخت پلمب و دستگاه و ادوات غیرمجاز جراحی نیز توسط کارشناسان شبکه بهداشت و درمان توقیف شد.

معاون پلیس نظارت بر اماکن عمومی پایتخت با بیان اینکه تاکنون ۲ تن از شاکیان شناسایی شده‌اند، اضافه کرد: متهمان پرونده به دادسرا معرفی شدند.

سرهنگ مرادی در پایان با اشاره به اینکه این نوع جراحی در علم پزشکی از جمله جراحی‌های خطرناک و با ریسک بالا بوده و در صورت نداشتن تخصص لازم ممکن است منجر به مرگ بیمار شود، از شهروندان خواست  به مراکز درمانی و بهداشتی معتبر مراجعه کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این خصوص مراتب را سریعا با شماره گیری مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ گزارش دهند.

سرهنگ نادر مرادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر