کد خبر: 851400 A

میرلوحی:

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: نمی‌خواهیم سخت گیری کنیم بلکه می خواهیم کارها شفاف و شیشه ای باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید محمود میرلوحی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در اولین همایش قائم مقامان ذیحساب نظارت و ارتقای انضباط مالی گفت: ما ماموریت داریم که از کرامت سازمان ها و همکارانمان و کسانی که صادقانه خدمت می کنند دفاع کنیم. ما قصد مزاحمت و آزار و بیگاری و زحمت زیاد همکاران را نداریم.

میر لوحی افزود: این اقدامات در این راستا است که شورا احساس کرده اگر این مسیر را اصلاح نکنیم خیلی زیان می بینیم هم در این شرایط و هم در شرایط بعد از این. در کشوری که شهید داده و انقلاب فرهنگی داشته پذیرفته نیست که هنوز رانت و تبعیض وجود داشته باشد و امروز مردم ما از شنیدن این اخبار خسته شده اند. ما مخالفیم چنین وضعی وجود داشته باشد.

میرلوحی ادامه داد: مهمترین گام ما قبل از هر اقدامی انضباط مالی است هر چند ما ادعا نمی کنیم این مسیر را بدون مشکل طی کردیم اما این اراده در بین شما قائم مقامان ذیحسابان و اعضای شورا قابل ملاحظه بوده است و باید این اراده روز به روز تقویت شود و خوشحالیم این اراده در حال تعمیم به همه بخش ها است.

میر لوحی گفت: فهرست اقداماتی که در این مدت صورت گرفته قابل توجه است و خوشحالیم که آثار این اقدامات در حال تسری به کلان شهرها است.

رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورا افزود: حضور شما در اینجا و اصرار و سماجتی که در اصلاح ساختارها صورت گرفت نشان داد که نباید به این مقدار قانع شویم و باید همه ساختارها اصلاح شود، باید مناسبات بین ما و مردم در چارچوب ضوابط و حساب و کتاب آن مشخص باشد. باید حساب و کتاب در قراردادها باید مشخص باشد.

او با اشاره به ظرفیت تولید ناخالص داخلی در تهران گفت: تهران ۱۰۰ میلیارد دلار توان تولید ناخالص داخلی دارد، در نتیجه در این شهر باید سامان و نظام ایجاد شود.

وی با تاکید براینکه سالم کار کردن بهترین شیوه است افزود: باید روزی اعلام کنید که رانت فیصله پیدا کرده و هر چه فرصت هست برای همه پیمانکاران است.

میرلوحی ادامه داد: نمی خواهیم سخت گیری کنیم بلکه می خواهیم کارها شفاف و شیشه ای باشد.

اقتصاد انقلاب شورای شهر تهران کمیسیون برنامه و بودجه تولید ناخالص داخلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر