کد خبر: 851113 A

حسینی میلانی مطرح کرد:‌

نایب رئیس ستاد شورایاری های شهر تهران با تاکید بر استفاده از ظرفیت شورایاری ها در کاهش مشکلات شهر و محلات گفت: محلات تهران منشاء تحول خواهند بود.

به گزارش ایلنا، سید آرش حسینی میلانی در نشست آغاز به کار دبیرخانه‌های محلی جشنواره حکایت تهران و تدوین بودجه‌ریزی محلی که عصر سه شنبه برگزار شد با اشاره به اهمیت نقش محلات در حل مشکلات شهر، اظهار کرد: شهر ما امروز با یک تحول در محلات رو به رو است که باید در این مورد بودجه ریزی دقیقی صورت بگیرد بر همین اساس در حال تهیه یک گزارش و سند مصوب برای بودجه ریزی محلات هستیم.

عضو شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه  تمام  محلات باید سندی را مصوب و سه اولویت محله خود را در این سند  مشخص کنند، گفت:  برای رسیدن به این می توانند از  شهرداری ناحیه و منطقه مشورت بگیرند.

میلانی درباره مشکلات مشترک بین محلات نیز بر مشارکت بین محله‌ای از طریق شورایاری‌ها تاکید کرد و خاطر نشان ساخت: دو یا چند محله می‌توانند  بر سر مشکلات بین محله‌ای به توافق برسند و در این زمینه بودجه بیشتری را در اختیار بگیرند.

وی در مورد ارائه گزارش محلات به شورایاری ها اظهار داشت: از ۳۴۷ محله ۱۴۳ گزارش دریافت شده است که در بین محلات منطقه ۱۸  و پس از آن مناطق ۱۴ و ۱۵ بیشترین مشارکت را داشتند.

میلانی بیان داشت: ۶۰ درصد محلات گزارش را به شورایاری ها ارائه نکردند، همچنین تلاش می کنیم در هفته های آینده اولویت بندی را برای محلات مشخص کنیم.

وی با اشاره به آلودگی هوای تهران و شرایط ویژه ای که پیش آمده است، تصریح کرد: در آذر ماه بر اساس آخرین آمار ۱۲ روز سالم سپری کردیم و همچنین ۱۵ روز ناسالم برای گروه های حساس و ۳ روز نیز آلایندگی بالای ۱۵۰ را تجربه داشتیم. امروز آلودگی هوا مسئله کلان است و شورایاران می توانند در کاهش آلودگی هوا نقش مهمی داشته باشند همچنین باید مشارکت مردمی باشد زیرا شهرداری و دولت نمی توانند به تنهایی کاری را در زمینه آلودگی هوا پیش ببرند.

میلانی اظهار داشت: ۳ هزار نفر شورایاران تهران می توانند با استفاده از نرم افزار کیفیت هوای تهران همشهری های خود را در زمینه کمتر شدن میزان آلایندگی هوا آگاه کنند.

نایب رئیس ستاد شورایاری ها همچنین خاطر نشان ساخت: ۱۰۰ تا ۱۲۰ روز سکون هوا را در تهران تجربه می کنیم و در بحث آلودگی هوا باید تاب آوری را افزایش دهیم و آگاهی و حساسیت را در محلات بالا ببریم.

وی با اشاره به منابع آلاینده محلات گفت: در گام دوم  باید بدانیم منابع الاینده محله ما چه چیزی است و درجات به چه صورتی پیش می رود.

میلانی تصریح کرد: گزارشات منطقه ای در زمینه آلاینده ها تهیه شده و در جلسات شورایاران به زودی ارائه خواهد شد و شورایاران می توانند کمک کنند که این آلایندگی ها کمتر شود؛  همچنین ما در منطقه جنوبی تهران صنایع آلاینده داریم که برای کاهش آن باید فکری کرد.

وی با اشاره به کمربند جنوبی تهران گفت: در کمربند جنوبی تهران آلاینده های بسیاری نقش دارند و ما باید حساس باشیم و باید شورایاران با یک هماهنگی در سطح محلات منابع آلایندگی را بررسی و به ما گزارش کنند.

نایب رئیس ستاد شورایاری های شهر تهران با تاکید بر استفاده از ظرفیت شورایاری‌ها در کاهش مشکلات شهر و محلات گفت: محلات تهران منشاء تحول خواهند بود و یکی از اثرات این تحول در کاهش استفاده از خودرو در شهر و توسعه پیاده محوری در محلات است.

وی ادامه داد:  پیاده روهای ما از وضعیت خوبی برای توان یابان، کودکان و سالمندان برخوردار نیست و باید طی یک برنامه میان مدت مناسب سازی در پیاده روها صورت بگیرد. با یک بسترسازی مناسب می‌توان شهر را از خودرو محوری به پیاده محوری تبدیل کرد.

آرش حسینی میلانی شورایاری محلات تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر