کد خبر: 850591 A

رییس سازمان اورژانس کشور تاکید کرد:

رییس سازمان اورژانس کشور گفت: امروز با اقدامات انجام شده از قبیل توسعه پایگاه های اورژانس، زمان رسیدن آمبولانس به محل حادثه به ۱۰ دقیقه در موتورلانس ها و ۱۴ دقیقه در آمبولانس ها رسیده است.

به گزارش ایلنا، پیرحسین کولیوند در سمپوزیوم درس آموخته هاى زلزله که در شهر بم برگزار شد، ضمن تسلیت به خانواده های جان باختگان زلزله بم، گفت: در حال حاضر، سازمان اورژانس کشور با ۱۷ هزار نیرو و ۳۳۰۰ پایگاه، خدمات فوریت های پزشکی را به نحو بسیار مطلوبی به مردم ارائه می دهد.

وی افزود: در زمان وقوع حوادث و بلایای مختلفی همچون، زلزله کرمانشاه، ریزش ساختمان پلاسکو و سیل، اولین ارگانی که در محل حاضر شده و به مردم امدادرسانی می کرد، اورژانس بود.

رییس سازمان اورژانس کشور بیان کرد: در گذشته متوسط زمان رسیدن اورژانس به محل حادثه در شهرهای بزرگ مانند تهران، ۳۸ دقیقه بود، اما امروز با اقدامات انجام شده از قبیل توسعه پایگاه های اورژانس، این زمان به ۱۰ دقیقه در موتورلانس ها و ۱۴ دقیقه در آمبولانس ها رسیده است.

وی افزود: نیروهای اورژانس از پاکترین و با اخلاق ترین انسان ها هستند؛ در این چند سال حتی یک گزارش مبنی بر مشکلات اخلاقی پرسنل اورژانس به ما نرسیده است. در برخی از شهرها با وجود تاخیر در پرداخت کارانه و اضافه کار، همکاران ما حتی برای لحظه ای در کارشان غفلت نکردند.

کولیوند با اشاره به ضرورت آموزش های همگانی به منظور پیشگیری از بسیاری از حوادث، خاطرنشان کرد: سال گذشته با آموزش های همگانی و فرهنگ سازی در مساجد و مدارس در خصوص حوادث چهارشنبه آخر سال، شاهد کاهش ۶۵ درصدی حوادث بودیم.

وی از اضافه شدن ۱۰۰۰ دستگاه آمبولانس به ناوگان اورژانس کشور خبر داد و با اشاره به اجرای طرح "هر خانواده، یک پایگاه سلامت"، بیان کرد: در این طرح، خانواده ها در سه بخش بهداشت، فوریت های پزشکی و توانبخشی آموزش کامل می بینند.

رییس سازمان اورژانس کشور در پایان با گلایه از بودجه پایین سازمان اورژانس کشور و دستمزد پایین کارکنان اورژانس با توجه به شرایط اقتصادی کشور، اظهار کرد: کل بودجه سازمان اورژانس کشور ۲۲۰ میلیارد تومان است، با اینکه تمام خودروهای های ما از بنزین ۳۰۰۰ تومانی استفاده می کنند، اما تغییری در بودجه این سازمان ایجاد نشد.

دستمزد فوریت های پزشکی مشکلات زلزله بم اورژانس کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر