کد خبر: 850207 A

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان لنجان از تلاش ۶ ساعته نجاتگران هلال احمر این شهرستان و عملیات موفق جست‌وجو و نجات در ارتفاعات شاه لولاک خبر داد.

به گزارش ایلنا، علیرضا حیدریان با بیان این خبر گفت: در تماس تلفنی از مرکز کنترل عملیات هلال احمر استان اصفهان با پایگاه امداد و نجات قلعه آقا مبنی بر سقوط و گرفتار شدن دو نفر در رشته کوه‌های زاگرس در قسمت بالایی آبشار شاه لولاک، بلافاصله تیم مستقر در این پایگاه به محل حادثه اعزام شد.

وی افزود: پس از بررسی و ارزیابی اولیه تقاضای کمک، تیم‌های امداد و نجات تخصصی کوهستان جمعیت هلال احمر شهرستان، آتش نشانی چرمهین و اورژانس ۱۱۵ لنجان توسط مرکز کنترل، به منظور مشارکت در عملیات فراخوان شدند.

حیدریان افزود: بلافاصله عملیات جست‌وجو و نجات و صعود از ارتفاعات برای پیدا کردن افراد گرفتار، آغاز شده و پس از یک ساعت و نیم تلاش با توجه به سختی شرایط و نامساعد بودن آب و هوا، این افراد در صخره‌های کوه رخ در بالا دست آبشار شاه لولاک پیدا شدند.

وی گفت: به وسیله کارگاه، مصدوم از صخره‌ها رهایی پیدا کرد و پس از انجام اقدامات لازم توسط بسکت و کمک کوهنوردان حاضر در محل حادثه به پایین کوه و در ساعت ۱۷:۱۵ دقیقه تحویل عوامل اورژانس ۱۱۵ و به بیمارستان شهدای لنجان منتقل شد.

اصفهان پایگاه امداد و نجات جمعیت هلال احمر کوهستان هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر