کد خبر: 850084 A

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه فرهنگیان تاکید کرد:

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان بر ضرورت توجه جدی دولت و مجلس به این دانشگاه، تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین سید امین الله دادگر مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان در هشتمین جشنواره پژوهشی  و چهارمین جشنواره نوآوری‌های پژوهشی دانشجویی دانشگاه فرهنگیان؛ با بیان آیه‌ای از قرآن کریم، اظهار کرد: خداوند طبق وعده الهی ، سرنوشت هیچ قومی را تغییر نخواهد داد مگر آنکه خودشان بخواهند.

وی افزود: شهید صدر اعتقاد داشت که دگرگونی های بیرونی در تحولات درونی استوار است و اگر اراده ای، باوری، گرایشی از درون بچوشد، منشاء اتفاقات خارجی خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین دادگر، ادامه داد: حضرت امیر (ع) می فرمایند که هر تلاشی بدون پژوهش محققانه فایده و اثر نخواهد داشت و این کلام را می توان در توان حوزه ها خصوصا حوزه فرهنگ جستجو کرد که اگر مطالعه، پژوهشی نشود آن امر دوام و اثر بخشی نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه محیطی که پژوهش در آن نباشد، حالت ایستایی دارد، تصریح کرد: پژوهش تحرک اندیشه است و در شاهرگ ها و رگ های پیکره وجودی دانشگاه اندیشه باید جریان داشته باشد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: در هر حوزه و رشته ای در دانشگاه فرهنگیان باید آخرین تحولات آن رشته با کمک اساتید در خدمت دانشجو معلمان قرار گیرد و اگر این امر اتفاق نیفتد حالت ایستایی کم رنگی در دانشگاه ایجاد می شود.

وی با بیان اینکه پژوهش نباید صرفا جمع آوری اطلاعات و جنبه های صرف داده ها باشد، تصریح کرد: باید با انس، نگاه عمیق به نتیجه نهایی رسید و هنر بزرگ در خلق جدید، ابتکار جدید، نکات جدید و عرصه های جدید است که منشا اثر برای خود و دیگران می شود.

وی پژوهش را همزاد معلمی برشمرد و افزود: معلم با فضیلت، تحول آفرین، تمدن ساز و اثر گذار با پژوهش عجین است و نمی تواند به این امر بی اعتناء باشد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان با تقدیر از پژوهشگران دانشگاه فرهنگیان که بدون چشم داشت و توقف بر امر تولید عمل کمک می کنند، تصریح کرد: مصمم، مومنانه، این امر دنبال شود و با روحیه جهادی، فرهنگ پژوهش در دانشگاه فرهنگیان نهادینه شود.

حجت الاسلام و المسلمین دادگر ادامه داد: فرهنگ پژوهش باید نهادینه شود تا دانشگاه به سیاست ها و مقاصد پژوهشی دست پیدا کند و در تمدن بزرگ اسلامی و تمدن سازی نوین اسلامی ایفاگر نقش باشد.

وی با بیان اینکه در ترسیم  نقشه علمی کشور از ارزش های بنیادین بهره گرفته شده است، تصریح کرد: در این نقشه، تلفیق آموزش با تربیت، پژوهش و مهارت تاکید شده است و دانشگاه فرهنگیان باید پیشگام این امر مهم باشد.

حجت الاسلام و المسلمین دادگر به موضوع بیانیه دوم انقلاب اشاره کرد و افزود: نقش و رسالت دانشگاه فرهنگیان در این امر مهم است و باید گفتمان علمی تقویت شود و گفتمان سکولار و لیبرال به درد کشور نمی خورد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان در ادامه به حضور ارزشمند رهبر انقلاب در این دانشگاه اشاره کرد و افزود: معظم له به صراحت بر کمک نهادهای دیگر از وزارت علوم، امور استخدامی، آموزش و پرورش و به دانشگاه فرهنگیان تاکید کردند، این سخنان برای همگان حجیت است، تمام حوزه ها در خصوص نقش خودشان توجه کنند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، وی افزود: استخراج مدل علمی، پیاده سازی و پیگیری، ارائه الگوهای عملی و عمیق در جامعه و جهان اسلام، نگاه بنیادین و اساسی به دانشگاه فرهنگیان طبق مطالبات رهبر انقلاب از این دانشگاه باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

آموزش و پرورش تمدن دولت و مجلس معلم نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر