کد خبر: 849335 A

وزیر آموزش‌ و پرورش:

وزیر آموزش و پرورش در حاشیه بازدید از منطقه تبادکان مشهد باحضور در جمع همکاران فرهنگی گفت: تعلیم و تربیت باید به یک عنصر کارکردی تبدیل شود.

به گزارش ایلنا از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی  وزارت آموزش و پرورش، صبح امروز محسن حاجی میرزایی در سفر به خراسان رضوی از دبستان باقریه در منطقه تبادکان مشهد بازدید و در جمع معلمان اظهار کرد: افکار و اندیشه ها و تلاش معلمان  از سرمایه های  اصلی آموزش و پرورش است که  می تواند حرکت های بزرگی انجام دهد و نسلی را تربیت کند که در آینده برای کشور مفید باشند. 

وی  با اشاره به ظرفیت های عظیم معلمان افزود: تمام مشکلاتی که امروز مطرح  می شود از دید ما هم پنهان نبوده است .

حاجی میرزایی تصریح کرد : آثار نقایصی که امروز وجود دارد می تواند تهدید جدی برای نظام تعلیم و تربیت ما باشد و تنها تلاش و همت معلمان است که کمی از اثرات مشکلات و تنگناها را کاهش می دهد.

وی گفت: مدرسه باید یک عنصر زنده در محلات  و در ارتباط عمیق با جامعه پیرامون خود  بوده  و با جامعه اطراف خود ارتباطی تنگاتنگ داشته باشد.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: زمانی آموزش و پرورش در جایگاه اصلی خود قرار می گیرد که مدرسه کانون یادگیری و عرصه ای برای ارتباط نزدیک با خانواده و محیط خود باشد و در مجموع باید تعلیم و تربیت را به یک عنصر کارکردی تبدیل کنیم. 

 وی ادامه داد: بودجه آموزش و پرورش در سال ۹۹ درحدود  ۲۳ درصد رشد داشته است اما علیرغم این  افزایش همچنان قادر به پرداخت همه معوقات نیستم.

 عضو کابینه تدبیر و امید تصریح کرد : تلاش می کنیم به تدریج چالش ها را پشت سر بگذاریم اما باید در نظر داشته باشیم مجموعه کشور در شرایط سختی قرار دارد و ما در همین وضعیت باید به دنبال بهبود کیفیت کار در آموزش و پرورش باشیم و به دنبال کاهش حجم معوقات پرداختی به معلمان هستیم.

وی درخصوص مشکلات کمبود فضا و نیروی انسانی در مناطق حاشیه شهر مشهد از جمله منطقه تبادکان  اظهار کرد: چند استان باتوجه به تعداد بالای دانش آموز سرانه فضای آموزشی کمتر از متوسط کشور دارند و بر همین اساس تمام تمرکز ما رساندن آن ها به سرانه میانگین کشوری است. 

 حاجی میرزایی با تقدیر مجدد از تلاش های معلمان، روحیه سرزندگی و خلاقانه آن ها را بهترین نیرو برای رشد تعلیم و تربیت دانست و گفت: آموزش و پرورش می تواند  با همراهی و اندیشه معلمان خود برمشکلات پیروز شود.

آموزش و پرورش تعلیم و تربیت جامعه مشکلات مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر