کد خبر: 848949 A

حناچی:

شهردار تهران گفت: وظیفه تعطیلی مدارس با کمیته اضطراری است و اگر گزارشات هواشناسی نشان دهد که وضعیت آلودگی هوا پیوسته است، در کمیته اضطرار درباره آن تصمیم گیری می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مراسم افتتاح بزرگترین و مجهزترین شیرخوارگاه کشور با حضور محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وحید قبادی دانا، رئیس سازمان بهزیستی کشور، حبیب الله بوربور، رییس مجمع خیرین، انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران، پیروز حناچی، شهردار تهران و جمعی از خیرین برگزار شد.

پیروز حناچی در آیین افتتاح این شیرخوارگاه گفت: یکی از عارضه های شهرهای بزرگ و کلانشهرها حاشیه نشینی است. وقتی جمعیتی در حدود ۱۳ میلیون در محدوده ای کوچک نسبت به مقیاس کشور جمع می‌شوند بسیاری از مشکلات نیز در آنجا متمرکز می شود که به طبع بالاتر از سایر نقاط کشور است.

وی افزود: آلودگی هوا، ترافیک و حاشیه نشینی اجتناب ناپذیر است و باید اقداماتی که انجام می دهیم به این روند نیفزاید‌. یکی از اقدامات جلوگیری از توسعه فقر است و برای حل این معضل راهی جز این وجود ندارد که همه با هم تلاش کنیم قدری از این اقدامات را تسکین دهیم.

حناچی تصریح کرد: از همه افرادی که بخشی از منابع و زندگی خود را صرف این موضوع می کنند تشکر می کنم.‌

وی درخصوص تعطیلی مدارس و ادارات در پی ادامه آلودگی هوا گفت: وظیفه تعطیلی با کمیته اضطراری است و اگر گزارشات هواشناسی نشان دهد که وضعیت آلودگی هوا پیوسته است، در کمیته اضطرار درباره آن تصمیم گیری می شود.

آلودگی هوا بهزیستی تعطیلی مدارس مشکلات هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر