کد خبر: 848935 A

رییس مجمع خیرین کشور:

رییس مجمع خیرین کشور گفت: در حدود ۲۶ هزار و ۴۰۰ نفر از مددجویان دارای معلولیت تحت پوشش در صف خرید جهیزیه هستند و این آمادگی را داریم که جهیزیه آنها را توسط خیرین تامین کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مراسم افتتاح بزرگترین و مجهزترین شیرخوارگاه کشور با حضور محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وحید قبادی دانا، رئیس سازمان بهزیستی کشور، حبیب‌الله بوربور، رییس مجمع خیرین کشور، انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران و جمعی از خیرین برگزار شد.

حبیب‌الله بوربور در آیین افتتاح این شیرخوارگاه گفت: همه برای رضای خدا اینجا جمع شدیم و از حضور همه دوستان در این جمع تشکر می کنم. این ساختمان قرار بود طی مدت یک سال ساخته شود.در برآوردهای اولیه اینجا حدود ۸ میلیارد تومان هزینه داشت، اما به دلیل گران شدن مواد و امکاناتی که باید مصرف می شد، همچنین مشکل کالاهای وارداتی در این ساختمان، با تاخیر مواجه شد.

وی افزود: قرار بود ساخت این مکان توسط خیرین و تجهیز آن با سازمان بهزیستی انجام شود و با تجهیز متری در حدود یک میلیون و صدهزار تومان تمام شود، که مبلغ بیشتر شد و به رغم افزایش قیمت ها کمتر از دو و نیم میلیون تومان هزینه تمام شده هر متر از این مکان شد، چرا که همه با هدف رضایت خدا در این کار بزرگ مشارکت کردند.‌

بوربور ادامه داد: قرار بر این بود مدیریت این مجموعه با سیستم بخش خیرین و بخش خصوصی باشد و بودجه دولتی در مدریت دخالت نکند، در نتیجه اعلام می کنم در این مکان آمادگی آن را داریم که یک تفاهم نامه با وزارت تعاون امضا کنیم و تمامی فرزندان و کودکان شهر تهران را در این مکان نگهداری کنیم و هزینه نگهداری توسط خیرین پرداخت شود.

وی درباره تامین جهیزیه مددجویان دارای معلولیت نیز گفت: در حدود ۲۶ هزار و ۴۰۰ نفر از مددجویان دارای معلولیت تحت پوشش در صف خرید جهیزیه هستند و این آمادگی را داریم که جهیزیه آن ۲۶ هزار نفر را توسط خیرین تامین کنیم.

بودجه پوشش کودکان وزارت تعاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر