کد خبر: 848703 A

معاون دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی:

معاون دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی در واکنش به اعتراض و تجمع دانشجویان این دانشگاه گفت: جمع دانشجویان به علت تعطیلی دانشگاه و در راستای انتخابات شورای دانشجویی بوده است!

صمد حاج جباری معاون دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره اعتراض و تجمع برخی از دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی که در ۲۵ آذرماه رخ داد، گفت: مساله اصلا تجمع و اعتراض نبوده بلکه دانشجویان بعضا با شنیدن خبر تعطیلی با شوق و به بهانه تعطیلی کلاس‌ها به محوطه خوابگاه آمدند. از طرفی فردای همان شب ما برنامه انتخابات شورای دانشجویی را داشتیم که در این بین، برخی برای تشویق دیگر دانشجویان در انتخابات شعارهایی سر دادند و اشعاری را خواندند.

وی ادامه داد: آنچه در فضای مجازی بیشتر منتشر شده شعارها و اشعاری بود که دانشجویان سر دادند اما تمام اینها چند دقیقه بیشتر زمان نبرده است. به دلیل تعطیلی دانشگاه‌ها، انتخابات شورای دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی در آن روز کنسل شد و احتمالا انتخابات در هفته آینده برگزار شود. مقدمات انتخابات شورا انجام شده و اگر لازم باشد اطلاعات اضافه‌تری نیز اعلام خواهد شد.

حاج جباری در پاسخ به این سوال که چرا طی این مدت دانشگاه شهید بهشتی شورای دانشجویی نداشته است؟ گفت:  تقریبا از دهه هشتاد  تا کنون که حدود تقریبا ۱۵ سال می‌شود دانشگاه ما شورایی دانشجویی ندارد. طی این دو سه سال اخیر ما دو بار فراخوان داده‌ایم که در وهله اول تعداد شرکت کننده‌ها به حد نصاب نرسید و بعد از آن هم به دلیل اینکه با ایام ماه مبارک رمضان همپوشانی داشتیم، دانشجویان در خواست کردند این انتخابات به تاخیر بیافتد.

معاون دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی در پایان اظهار داشت: معاونت‌های ما سعی کردند طی این مدت با دانشجویان ارتباط داشته باشند اما دانشجویان خواستار یک کانال مختص به خود هستند. از این رو ما مقدمات این کار را فراهم کردیم ولی ادامه آن به همت دانشجویان بستگی دارد.

شهید بهشتی دانشگاه شورای صنفی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر