کد خبر: 848076 A

حاجی میرزایی تأکید کرد:

وزیر آموزش‌وپرورش در دیدار رئیس سازمان بازرسی کل کشور بر اصلاح و رفع خلاءهای قانونی و نظارت بر حسن اجرای قوانین حمایتی از نظام تعلیم و تربیت تأکید و از این سازمان خواست تا در این موضوع ورود کند.

به گزارش ایلنا به نقل از وزارت آموزش‌وپرورش، محسن حاجی میرزایی در دیدار با حسن درویشیان اظهار کرد: وزارت آموزش‌وپرورش و سازمان بازرسی کل کشور یک هدف مشترک دارند و آن انجام صحیح امور و مأموریت‌ها بر مدار قانون است.

 

وی افزود: عزم و اراده آموزش‌وپرورش بر این است که اولا تا جایی که امکان‌پذیر است امور محوله بدون هرگونه خطا و اشتباه انجام شود و دوما  تلاش داریم کارایی بهتر و عملکرد موفق‌تری ارائه دهیم.

حاجی میرزایی تصریح کرد: باوجود گستردگی ، حجم مسائل  و موضوع‌های مربوطه،تمام اراده ما در آموزش‌وپرورش حرکت بر مُرّ قانون و رعایت دقیق همه ضوابط و مقررات است.

وزیر آموزش‌وپرورش در این دیدار ضمن اشاره به‌ضرورت گفت‌وگو ، مفاهمه و انجام واکنش سریع نسبت به اجرای مطلوب قوانین و مقررات  و پیشنهادهای موضوع ماده(۱۰) قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور،  از سازمان بازرسی خواست تا مجموعه مناسبات و تعاملات دو دستگاه از یک مجرا و مسیر هماهنگ  دنبال شود.

وی خاطرنشان کرد:با توجه به نقش اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی از قوانین و مقررات، کمک‌های تخصصی سازمان بازرسی کل کشور می‌تواند در زمینه آموزش و توانمندسازی مدیران و کارکنان و نیز شناسایی گلوگاه‌های فساد و ارتقای سلامت اداری و صیانت از حقوق ذی‌نفعان آموزش‌وپرورش را فراهم کند.

حاجی میرزایی در ادامه با استقبال از ورود سازمان به نحوه اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش  و کمک به رفع موانع اجرایی آن بر جلب نظر سازمان بازرسی نسبت به وضع گذشته، حال و آینده این سند و چالش‌های پیش رو تأکید کرد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در این دیدار با اشاره به اهمیت کار آموزش‌وپرورش، پایه تمام بخش‌های کشور و زیرساخت اصلی تحقق اهداف انقلاب اسلامی را آموزش‌وپرورش عنوان و اعلام کرد: ارتباط آموزش‌وپرورش با خانواده، جامعه، حوزه کار و زندگی و ... یک رابطه ناگسستنی و عمیق است که البته آسیب‌ها و ایرادهایی هم دارد، بنابراین آموزش‌وپرورش یک دستگاه پایه‌ای و اصلی کشور است؛ بنابراین همه بخش‌ها و دستگاه‌ها هر کمکی که می‌توانند باید به این مجموعه داشته باشند.

حسن درویشیان با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر اجرای سند تحول، بر اهمیت  این سند تأکید و اظهار کرد:  هرچند سند تحول آموزش‌وپرورش یک سند بنیادین و اساسی  است اما در یک‌زمان کوتاه قابل‌اجرا نیست و باید برنامه اجرایی کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت برای تحقق آن تعریف کرد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به رویکردهای جدید سازمان بازرسی کل کشور، تعامل دو دستگاه  در جهت اجرای قانون و مسئولیت‌های طرفین را ضروری خواند و با اعلام اینکه خط قرمز سازمان ، فساد است بر حمایت از مدیران قانون‌گرا ، پاک دست و شجاع تأکید کرد.

وی با اشاره به هفته پژوهش و تبریک این هفته به پژوهشگران تصریح کرد: پژوهش یک امر ضروری برای همه بخش‌های کشور است که باید بیش‌ازپیش موردتوجه و کاربست نتایج پژوهش‌ها در دستور کار قرار گیرد.

محسن حاجی میرزایی وزارت آموزش‌وپرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر