کد خبر: 847551 A

در جلسه ای مشترک تشریح شد؛

در جلسه مشترک رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با تشریح وضعیت مدارس دانش آموزان با نیازهای ویژه، برساخت و تجهیز مدرسه اوتیسم در ۱۴ استان و یک مدرسه پذیرا به‌عنوان الگو در 16 استان کشور تأکید شد.

به گزارش ایلنا، در دیدار و گفتگوی سید جواد حسینی و مهراله رخشانی مهر و همچنین ابراهیمی خیر بزرگ مدرسه‌ساز کشور، وضعیت فضاهای آموزشی و ورزشی در حوزه دانش‌آموزان با نیازهای ویژه بررسی و پس از ارائه گزارشی از شرایط موجود برساخت مدرسه اوتیسم در ۱۴ استان تأکید شد.

در این جلسه، ساخت و تجهیز یک اتاق آکوستیک در هر استان برای تست نوآموزان ازجمله مواردی بود که مطرح و موردبحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین در این دیدار؛ مناسب‌سازی یک کلاس موضوعی ورزش برای دانش‌آموزان، مناسب‌سازی یک مدرسه پذیرا به‌عنوان الگو در ۱۶ استان تا پایان سال ۹۹ در راستای مناسب‌سازی ۱۵ مدرسه در ۱۵ استان با همکاری یونیسف، تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام دانش‌آموزان با نیازهای ویژه در استان‌ها ازجمله موضوعات مطروحه در جلسه بود.

بر این اساس در این جلسه مقرر شد ساخت و تجهیز سالن ورزشی ویژه دانش‌آموزان با نیازهای ویژه در ۱۵ استان و نیز ساخت ۲۱۰مدرسه استثنایی موردنیاز بر اساس اولویت در دستور کار قرار گیرد.

اوتیسم سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر