کد خبر: 847506 A

ضیائیان خبر داد:

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور از احتمال خطر سیلاب و آبگرفتگی در استان‌های فارس، کرمان، هرمزگان و بوشهر خبر داد.

صادق ضیائیان، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور، در گفتگو با ایلنا، گفت: سامانه بارشی امروز به  کشور وارد شده و متعاقبا بارش‌ها نیز آغاز شده‌اند. بارش در مناطق جنوبی کشور، خوزستان، بوشهر و فارس شروع شده است. بارش‌ها محدوده وسیع‌تری را فردا در برمی‌گیرد و در استان‌های فارس، بوشهر، یزد، چهارمحال و بختیاری و کهکیلویه و بویراحمد بارش ادامه خواهد داشت. 

 وی در ادامه گفت: بارش‌های مناطق شمالی کشور از مناطق جنوبی بیشتر خواهد بود. اما بارش‌ها تا استان تهران و نیمه‌های بالای کشور ادامه خواهند داشت. استان‌های فارس، کرمان، هرمزگان و بوشهر ممکن است با بحران مواجه شوند. در این مناطق احتمال خطر سیلاب وجود دارد. برای مناطق سردسیر انتظار بارش برف را داریم. 

ضیائیان گفت: حجم بارش در برخی نقاط مانند استان فارس بسیار زیاد است و شاید به ۱۲۰ میلیمتر برسد. در استان کرمان بارش‌ها تا ۸۰ میلیمتر خواهد رسید. بهرحال مناطقی که تا بحال بارش کمی‌ داشته‌اند، به نظر می‌رسد بارش‌های اینچنینی خطرناک باشند. 

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ارتباط با اخطاریه‌‌های این سازمان جهت آماده‌باش لازم در این مناطق، گفت: از روز جمعه بیانیه‌سازمان هواشناسی صادر شده است. اخطاریه دوم هم با تفکیک و ارائه مدل‌ها ارائه شد. 

وی در پایان گفت: پیشنهاد ما این است که شهروندان و مسئولان اخطاریه‌های سازمان هواشناسی را مرتب دنبال کنند. چراکه موقعیت مکانی و حجم بارش‌‌ها ممکن است تغییر کند و آمادگی برای بحران به این اطلاعات بستگی دارد. 

هواشناسی بارش سیلاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر