کد خبر: 846796 A

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران نسبت به اثرات مخرب کارخانه سیمان شهر ری خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، زهرا صدراعظم نوری درباره اثرات کارخانه سیمان بر آلودگی هوای تهران تذکر داد.

وی پیش از قرائت متن تذکر خود به استعفای محسن پورسید آقایی،معاون حمل و نقل وترافیک شهرداری اشاره کرده و گفت: تاسف خودم را نسبت به از دست دادن مدیر پاکدست،متخصص و متعهد شهرداری ابراز می کنم. شهرداری از خدمات ارزنده مدیر متخصص محروم شد؛ اگرچه جامعه علمی از علم و تخصص ایشان بهره‌مند می‌شوند.خسته نباشید عرض می‌کنم و قطعا شهروندان از برکات حضور ایشان بهره‌مند شده و خواهند شد.

نوری در ادامه به فعالیت کارخانه سیمان در شهرری و اثرات مخرب زیست محیطی آن اشاره کرده و گفت: متأسفانه طی روزهای گذشته تا به حال شهروندان شهر تهران درگیر آلودگی هوای شهر هستند، معضل آلودگی هوا یکی از مسائل و مشکلات بسیار مهم محیط زیستی است که سالهاست کشورهای جهان و کشور ایران را تحت تأثیر قرار داده و هر روز بر تبعات و شعاع اثرگذاری آن افزوده می‌شود.

وی ادامه داد: بر اساس آمارهای موجود، سالانه بسیاری از انسان ها بر اثر آلودگی هوا جان خود را از دست می‌دهند به این جهت تلاش برای داشتن هوای پاک در چند دهه اخیر فراگیر شده و آن را به صورت یک مطالعه بین‌المللی ظاهر ساخته است، زیرا هوا هیچ مرزی را به رسمیت نمی شناسد.

او افزود: متأسفانه در حوزه اقدام به دلیل جزیره ای بودن دستگاههای متولی، مبارزه با آلودگی هوا آن گونه که باید اثر بخش نبوده است.در این راستا یکی از مواردی که به صورت مستمر از جانب شورای شهر دوره پنجم مورد پیگیری قرارگرفته موضوع رسیدگی به وضعیت آلایندگی کارخانه سیمان تهران می باشد، که کلیه مراجع ذیربط اعلام داشته اند فعالیت مجموعه سبب انتشار قابل توجه ذرات معلق و آلوده شدن محیط زیست منطقه میگردد. اما صرفا واحد مذکور در فهرست صنایع آلاینده قرار گرفته است و منجر به تعطیلی فعالیت و یا رفع آلودگی کامل نشده است.

نوری در پایان تاکید کرد:در این خصوص ضروری است دستگاههای ذیربط، به ویژه سازمان حفاظت محیط زیست و شهرداری منطقه 20 نسبت به بررسی و ارزیابی فعالیت واحد اقدام و در صورت استمرار انتشار آلاینده ذرات معلق کمتر از (RM2.5 ) 1.5 میکرون فعالیت واحد موصوف را متوقف کنند. شهرداری منطقه 20 نسبت به آلودگی هوا خصوصاً کاهش ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون باشیم.

آلودگی هوا زیست محیطی شورای شهر تهران محیط زیست کارخانه سیمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر