کد خبر: 846307 A

رییس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهرداری تهران:

رییس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهرداری تهران گفت: باید به پناهگاه علم، خرد جمعی و پژوهش پناه ببریم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدحسین بوچانی در یازدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری در ابتدای این برنامه گفت: مستندات و بررسی ها نشان می دهد با وجود تمام تلاش های جمعی برای کشور، شهرها روستاها و تلاش های جمعی، دستاوردها آنطور که شایسته است، نمایان نیست و این ما را وادار می‌کند در بخش از فرآیندها بازنگری جدی انجام دهیم.

وی با بیان اینکه برای بازنگری به علم و تحقیق نیازمندیم، تصریح کرد: اغتشاش کالبدی در شهرها و روستاها قابل کنترل و بازنگری است و کم کارکردی در شهرها و روستاها محصول کم توجهی محققین داخلی و خارجی است.

بوچانی با بیان اینکه اجماع جدی در حوزه مدیریت شهری در شهرداری ها شکل گرفته است، تصریح کرد: برپایی این جشنواره اعلام می کند، تداوم فرآیندهای گذشته نه عقلانی است و نه خواستنی.

وی تاکید کرد: بی اعتنایی به دستاوردهای پژوهشی آفت های جدی برای کشور ایجاد کرده است. موضوع اعتنای مدیران شهری به دستاوردهای علمی و پژوهشی باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

او با بیان اینکه شرایط سخت اقتصادی و تحریم های ظالمانه، مسائل ما در حوزه های اجتماعی، محیطی و فنی را بیشتر کرده است، افزود: در نتیجه باید به پناهگاه علم، خرد جمعی و پژوهش پناه ببریم.

وی افزود: دو مسئله به طور جدی در مدیریت شهری مورد توجه است، یک ضعف در مشارکت بخشی همه ذی نفعاان شهر برای ترسیم آینده ای زیبا است و دومین مسئله کم توجهی به حوزه آموزش و پژوهش است.

شهرداری شهرداری تهران جمعی علم برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر