کد خبر: 845860 A

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شهریار گفت: در راستای اجرای ماده ۱۱ و ۱۲ قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست و ماده ٦٨٨ قانون مجازات اسلامى دو واحد متخلف و آلاینده محیط زیست به مرجع قضائی معرفی شدند.

به گزارش ایلنا، ، فاطمه برنا در تشریح این خبر اظهار داشت: در این رابطه یک واحد تولیدی مصنوعات تزئینی به دلیل عدم پیش بینی تمهیدات زیست محیطی و آلایندگی هوا و آب و همچنین یک واحد تفکیک غیر مجاز زباله به دلیل تهدید علیه بهداشت عمومی به دادگاه معرفی شدند.

بنا بر اعلام روابط عمومی محیط زیست استان تهران، برنا افزود: این واحد ها با توجه به اخطاریه های مکرر به دلیل عدم اقدام مؤثر برای رفع آلودگی، متخلف شناخته شده و با آنها برخورد قانونی صورت گرفت. 

وی در ادامه گفت: همچنین طی گشت و پایش های محیط زیست، برای یک واحد رنگرزی پارچه غیر مجاز به دلیل سرریز نمودن فاضلاب به منابع آب زیر زمینی و آلودگی آن و یک واحد قالکاری غیر مجاز بدلیل آلودگی هوا اخطاریه زیست محیطی صادر شد.

 رییس اداره محیط زیست شهریار در پایان افزود: حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از آلودگی منابع آب، خاک و هوا از وظائف ذاتی محیط زیست بوده و محیط زیست در این رابطه با هرگونه تخلف که سلامت شهروندان را تهدید کند و یا باعث خسارت به محیط زیست شود، برابر قوانین برخورد خواهد کرد.

حفاظت از محیط زیست آلاینده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر