کد خبر: 845848 A

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر بهداشت:

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر بهداشت از مساعدت و همکاری به منظور رفع نواقص و نیازمندی های حوزه بهداشت و درمان خراسان شمالی خبر داد.

به گزارش ایلنا، کریم همتی در جلسه اعضای کمسیون بهداشت با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در بجنورد، اظهار کرد: کمبودها و مطالبات این استان پیگیری می شود تا مردم این خطه از کشورمان دستاورد سفر مسئولان را مشاهده کنند.

وی با اشاره به پیگیری جدی راه اندازی اورژانس هوایی در این استان، ادامه داد: به منظور رفع مشکلات اورژانس، ام آر آی در شیروان و ساخت همراه سرا با همت خیرین پیگیری های لازم انجام شده و گزارش آن به وزیر بهداشت ارائه می شود.

بنا بر اعلام وبدا، همتی ضمن قول حمایت مالی  از بیماران بخش اعصاب و روان بیمارستان امام رضا(ع)، خاطرنشان کرد: احداث انبار سوله دارو یکی از نیازهای مبرم در خراسان شمالی به ویژه در مواقع بحران است که کمک به راه اندازی آن در اولویت قرار می گیرد.

ابوالفضل سروش، عضو کمسیون بهداشت و درمان مجلس نیز در این جلسه ضمن ارزیابی مثبت از بازدید از زیرساخت های بهداشتی و درمانی این استان، گفت: توجه به راه اندازی اورژانس هوایی در این خطه از کشور یک اولویت است که از نمایندگان مردم این استان در مجلس نیز انتظار داریم به صورت جدی این مهم را پیگیری کنند.

دیگر عضو کمسیون بهداشت و درمان مجلس نیز در این جلسه با اشاره به اینکه خراسان شمالی نهایت بهره را از اجرای طرح تحول سلامت برده است، اضافه کرد: توسعه زیرساخت ها با استفاده از فرصت اجرای این طرح، جای قدردانی ویژه ای دارد.

بهروز بنیادی با بیان اینکه مدیریت و مصرف منابع در شرایط فعلی اقتصاد کشور ضروری است، خاطرنشان کرد: بسیاری از آمارهای این استان در مدیریت بهداشت و درمان که نمونه ای از آن در وضعیت سزارین و تعداد نیروهای شرکتی دانشگاه اعلام شده، قابل توجه و قدردانی است.

حوزه بهداشت و درمان خراسان شمالی دارو سلامت وزیر بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر