کد خبر: 844460 A

شهردار تهران خبر داد:

شهردار تهران از ارائه لایحه‌ای در حوزه استارتاپ‌ به شورای شهر خبر داد.‌

به گزارش خبرنگار ایلنا، پیروز حناچی در سومین همایش و نمایشگاه شهر هوشمند گفت: علاوه بر خدمات شهروندی وجود یک فضای کسب و کار هوشمند اهمیت زیادی دارد، چرا که یکی از اصلی ترین شتاب دهندگان شهر تهران خواهد بود. به زودی لایحه ای را به شورای شهر خواهیم داد که فضای مناسبی برای استارتاپ ها و شرکت های نوپا فراهم خواهد کرد.

شهردار تهران درخصوش تشکیل شورای راهبردی تهران هوشمند گفت: در Smart City۲۰۱۹ شهرداری تهران یکی از کاندیداهای شش گانه دریافت جایزه بود که این حرکت امیدوارکننده است.

او با اشاره به پویش های مردمی در حوزه هوشمندسازی نیز گفت: هفته گذشته مردم در میدان هفت‌تیر با بخشی از فعالیت‌ها و خدمات بخش خصوصی آشنا شدند و این کار در ایستگاه‌های مترو ادامه خواهد داد چرا که مخاطبین ما در هوشمندسازی، مردم شهر هستند.

حناچی افزود: دیتاهای باز اهمیت زیادی دارد و طبیعی است که در ابتدا با مقاومت هایی مواجه باشد، اما فرصت استثنایی در شهر و دولت ایجاد شده است و باید از این فرصت استفاده کنیم.

وی ادامه داد: در حوزه های پسماند و ترافیک هم اقداماتی در دست داریم تا به سمت هوشمندسازی در این حوزه حرکت کنیم و تلاش می کنیم تا میزان تولید پسماند را کاهش بدهیم. در حمل زباله، میزان آنها را از ۷ هزار تومان به ۶۰۰۰ تومان رسانده ایم که موفقیت بزرگی است و با همین آهنگ ادامه خواهیم داد و امیدواریم پسماندی را در شهر تهران دفن نکنیم و تجربه جهانی نشان می‌دهد که این کار امکان پذیر است.

شهردار تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر