کد خبر: 843634 A

عاملی مظرح کرد:

دبیر شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در دومین روز از سفر خود به روسیه با ویچسلاو آلکسویچ نیکونوف رئیس کمیسیون علوم و آموزش دومای روسیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، در این دیدار که مهدی سنایی سفیر ایران در فدراسیون روسیه نیز حضور داشت؛ عاملی دبیر شورای‌عالی انقلاب فرهنگی ضمن تبیین جایگاه این شورا در سیاست‌گذاری علم و فناوری کشور ایران توضیحاتی پیرامون اسناد مصوب این شورا نظیر نقشه جامع علمی کشور ارائه کرد.

همچنین عاملی در این جلسه ضمن تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به‌عنوان مبنای حرکت دبیرخانه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی از این بیانیه به‌عنوان محور اصلی برای به روزرسانی اسناد مصوب در آینده فعالیت این شورا نام برد. گام دوم افق نگاه برنامه‌ریزی برای ۴۰ سال آینده را دنبال می‌کند، این بدین معناست که زمان برنامه‌ریزی‌های کلان از ۲۰ سال به ۴۰ سال افزایش پیدا خواهد کرد و برنامه‌های پنج سال توسعه فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی تابع آن خواهد بود.

نیکونوف در این دیدار با اشاره به اهتمام کمیته آموزش دوماً به اهمیت انسان بیش از فناوری به تشریح برنامه‌های تدوین شده و قوانین دوماً در این حوزه پرداخت و افزایش متخصصان IT در روسیه از ۵۰ هزار نفر به ۵۰۰ هزار نفر را یکی از بارزترین این سیاست‌ها خواند.

در این دیدار سنایی سفیر ایران در روسیه، خوانساری معاون برنامه‌ریزی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی و امیری‌نیا مشاور بین‌الملل دبیر شورای‌عالی انقلاب فرهنگی عاملی را همراهی می کردند.

ایران دوما شورای عالی انقلاب فرهنگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر