کد خبر: 842443 A

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه خبر داد:

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه امیرکبیر گفت: بستری فراهم شده تا شرکت ها و صنایع مختلف کشور بتوانند در مراکز فناوری و نوآوری حضور داشته و یا دفاتر تحقیق و توسعه(R&D) ایجاد کنند.

به گزارش ایلنا، حسین حسینی تودشکی در رویداد نوآورانه شناسایی و حمایت از ایده های حوزه تایر در دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: این رویداد شروع یک همکاری و مدل فعالیت جدید با صنعت است

 وی با اشاره به اینکه رویداد نوآورانه شناسایی و حمایت از ایده های حوزه تایر با همکاری یک شرکتدر حوزه تایر و دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد، افزود: سیاست دانشگاه فعالیت در راستای رفع نیازهای صنعت و جامعه است که این رویداد و ادامه همکاری باعث می شود تا سیاست دانشگاه با جدیت دنبال شود.

حسینی گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر از  ۵ سال گذشته هدف گذاری کرده است که به دانشگاه نسل سوم تبدیل شود؛ چرا که این نوع دانشگاه ها در حوزه اثرگذاری فناوری در جامعه و صنعت بسیار موثر و برنامه ریزی شده فعالیت می کند.

وی عنوان کرد: بنابراین در این دانشگاه طی سال های گذشته در حوزه تجاری سازی و حمایت از شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور برنامه ریزی ها و فعالیت های  متعددی انجام شده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: در ۶ سال گذشته تنها ۱۷ واحد فناور داشتیم اما اکنون این دانشگاه در سه ساختمان و ۵ دانشکده فعالیت های نوآورانه و فناورانه را دنبال می کند. در حال حاضر ۲۰۰ واحد فناور و شرکت دانش بنیان در دانشگاه صنعتی امیرکبیر فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه نقطه قوت فعالیت موثر و مفید در حوزه ایده پردازی و فناوری فعالیت با بخش خصوصی است، گفت: در دانشگاه همکاری با شرکت ها و صنایع مختلف آغاز شده و اکنون شاهد ایجاد دفاتر تحقیق و توسعه (R&D) شرکت ها و صنایع در دانشگاه هستیم.

حسین حسینی تودشکی تاکید کرد: در حال حاضر دو شتاب دهنده معدنی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر حضور دارند و با دانشگاه همکاری می کنند. ایده های نوآورانه با کمک صنعت گران عملیاتی خواهد شد؛ بنابراین دانشگاه و صنعت با کمک یکدیگر می توانند در این مسیر فعالیت کنند.

معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: دانشکده های زیادی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر می توانند در حوزه تایر فعالیت کنند که از جمله آنها می توان به دانشکده های مهندسی پلیمر، مهندسی شیمی، شیمی، برق، هوافضا، مکانیک، نساجی و کامپیوتر اشاره کرد.

بخش خصوصی صنعت فناوری نساجی برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر