کد خبر: 842012 A

سردار مهماندار اعلام کرد:

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از نصب ۳۵۰ دوربین پلاک خوان در شهر تهران خبر داد و گفت: این دوربین‌های دارای کد پلیس هستند.

سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اظهار کرد: در حال حاضر ۳۵۰ دوربین پلاک خوان در شهر تهران نصب شده که دارای کد پلیس هستند و تمامی تخلفات اعم از ورود غیر مجاز به محدوده طرح ترافیک، طرح کاهش آلودگی هوا و معاینه فنی و ... را ثبت می‌کنند.

وی ضمن تشکر از اقدامات و همکاری های شرکت کنترل ترافیک افزود: از سال گذشته شرکت کنترل ترافیک شهرداری تهران تعداد ۳۳ دوربین در مبادی ورودی و خروجی شهر تهران نصب کرده و تقاضای تخصیص کد پلیس داشتند.

سردار مهماندار ادامه داد: همان طور که می‌دانید صحت سنجی دوربین‌ها بایستی استانداردهای ناجا را پاس کنند تا شهروندان به اشتباه جریمه نگردند به همین منظور این ۳۳ دوربین مورد تست قرار گرفت  و ۲۱ دوربین در ۲۱نقطه توانستند استاندارها را پاس کنند، البته برخی از این دوربین ها با اغماض توانستند مجوز برای فعالیت اخذ و کد پلیس دریافت کرده‌اند.

رئیس پلیس راهور پایتخت بیان کرد: ۱۲ دوربین دیگر از همان مجموع ۳۳ دوربین نتوانستند استانداردهای لازم را کسب کنند و قرار بر این شد تا آیتم های صحت سنجی را بالاتر ببرند و ما مجدد تست کنیم و اگر تاییدیه از ناجا گرفتند آن ۱۲ دوربین دیگر هم مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ سردار محمدرضا مهماندار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر