کد خبر: 839830 A

سرهنگ گودرزی تشریح کرد:

معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری فردی که برای انتقام‌جویی از همکار خودروی وی را به آتش کشانده بود، خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ کارآگاه علی گودرزی در تشریح این خبر، گفت: پانزدهم شهریور سال‌جاری گزارش یک مورد آتش‌سوزی عمدی خودرو از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ به کلانتری ۱۰۱ تجریش اعلام شد و گشت کلانتری به محل مراجعه و مشاهده کردند یک خودرو ام‌وی‌ام در حال سوختن است و یک گالن بنزین نیم‌سوخته در محل وجود دارد. پس از ثبت شکایت اولیه پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان اداره ۱۶ پلیس آگاهی قرار گرفت.

معاون مبارزه با جرائم جنائی پلیس آگاهی بیان داشت: مالک خودرو که یک خانم جوان بود و در یک دفتر مشاوره املاک مشغول به کار بود، در تشریح اتفاق رخ داده بیان داشت: ساعت ۹ صبح با صدای انفجار مهیبی از خواب بیدار شدم و متوجه شدم خودروی من در حال سوختن است. سریع با ۱۱۰ تماس و آتش‌نشانی را خبردار کردم.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در گام اول تحقیقات پلیسی نشانه‌ای از متهم به دست نیامد و از تمام افرادی که شاکی به آنها مظنون بود، رفع ظن شد، افزود: تحقیقات پلیسی نشان می‌داد فردی از یک خودرو پراید سفیدرنگ که در ظاهر متعلق به یکی از شرکت‌های حمل‌ونقل اینترنتی بود، پیاده شده و پس از آتش‌زدن خودرو با همان پراید سفید رنگ از محل دور شده است. با انجام اقدامات پلیسی و دعوت از راننده تاکسی اینترنتی مشخص شد فرد آتش‌افروز یکی از همکاران سابق شاکی است.

وی عنوان کرد: با دستور قضایی متهم روز سه‌شنبه پنجم آذرماه توسط کارآگاهان اداره شانزدهم دستگیر و به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شود.

گودرزی ابراز داشت: متهم که مردی ۴۳ ساله است ابتدا منکر هرگونه نقش در آتش‌سوزی شد ولی در ادامه اظهار داشت: به تازگی از همسرم جداشده‌ام و به‌دلیل مصرف دارو‌های اعصاب اوضاع روحی خوبی ندارم. در محل کار به‌دلیل اینکه حس می‌کردم شاکی در معاملات من مداخله می‌کند از او کینه به دل گرفته بودم و دنبال فرصتی برای انتقام بودم تا اینکه به ذهنم رسید با آتش‌زدن خودروی وی از او انتقام بگیرم. روز حادثه با تهیه یک گالن ۴ لیتری بنزین با استفاده از تاکسی اینترنتی به درب منزل شاکی مراجعه و پس از آتش‌زدن خودرو با همان تاکسی به منزل خود بازگشتم.

معاون مبارزه با جرائم جنائی پلیس آگاهی پایتخت در پایان گفت: متهم با دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه یک تهران به منظور انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ است.

پلیس آگاهی پایتخت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر