کد خبر: 839412 A

مظاهریان:

معاون توسعه شهری شهرداری تهران بر ضرورت توجه به خواست مردم در پروژه‌های محله‌ای تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست شهرداران کلانشهرها و مراکز استان‌های کشور با حضور پیروز حناچی شهردار تهران در سالن همایش‌های بین المللی رایزن برگزار شد. 

حامد مظاهریان معاون توسعه شهری شهرداری تهران بیان کرد: ایران از نظر بهره‌وری به نسبت جهانی وضعیت مناسبی ندارد و دلیل آن اتکا به بودجه نفت است که سبب شده بسیاری از کاستی‌های مدیریت پوشانده شود. 

وی افزود: تازه‌ترین رتبه‌بندی کشورها در زمینه بهره‌روی که توسط یک موسسه آسیایی انجام شده، نشان می‌دهد کشور ما جزو پنج کشور آخر در این حوزه است. همین موضوع این انگیزه را ایجاد می‌کند که چگونه و در چه جهتی باید برای ارتقای بهره‌وری حرکت کنیم.

سرپرت معاونت توسعه منابع‌ انسانی شهرداری تهران گفت: افزایش بهره‌وری یکی از بهترین راهکارها در شرایط محدودیت‌های مالی است. در این دوسال باقی مانده تفاهم خوبی میان شهرداری و شورا برای اینکه چگونه و در چه راهی حرکت کنیم، ایجاد شده است. ما باید در جهتی حرکت کنیم که منافع مردم را پوشش دهد، اما در شرایطی که منابع مالی محدود است باید بر فعالیت‌ها تمرکز کنیم که به طور مستقیم با مردم در ارتباط است. 

وی افزود: مدیران شهری همیشه علاقه‌مند به انجام پروژه‌های بزرگ هستند اما باید این نگاه را تغییر دهیم و برای مردم در مقیاس محله‌ای کار کنیم اینکه ما چکمه پوش کار کنیم و بگویم چه چیزی برای مردم خوب است درست نیست بلکه نظر و خواست مردم اهمیت دارد. 

مظاهریان گفت: در واقع ما مدیرانی هستیم که برای مردم تصمیم می‌گیریم در حالی که مردم باید خود تصمیم بگیرند.  یکی از راه‌های توسعه محلات مشارکت مردم است. این مشارکت طرق مختلفی دارد و اینکه یک شهروند عوارض پسماند و نوسازی را به موقع پرداخت کند کمک ۳۰ درصدی به شهرداری کرده است. 

وی در پایان گفت: همچنین باید به نیروی انسانی توجه شود. در حال حاضر نیروی انسانی متورمی در اکثر بخش‌های اداری کشور وجود دارد و باید آنها را توانمند کنیم و در تصمیم‌گیری‌های مربوط به خودشان آنها را مشارکت دهیم زیرا این کار به افزایش بهره‌وری نیرو‌ها کمک می‌کند.

پوشش سالن همایش شهردار تهران معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر