کد خبر: 839069 A

سرهنگ اختیاری خبر داد:

رئیس پایگاه ششم پلیس‌آگاهی تهران بزرگ گفت: متهمان با افتتاح دفاتر صدور کارت امداد خودرو، از مشتریان گروه صنعتی ایران‌خودرو کلاهبرداری می‌کردند.

به گزارش ایلنا، سرهنگ کارآگاه بهزاد اختیاری در تشریح این خبر اظهار کرد: ششم آبان‌ماه سال‌جاری، واحد حراست ایران‌خودرو ضمن مراجعه به کلانتری محل شکوائیه‌ای مبنی بر اینکه فرد یا افرادی سودجو با تأسیس دفاتر غیرمجاز در مناطق مختلف تهران از جمله خیابان خاوران با مردم ارتباط تلفنی برقرار کرده و با معرفی خود به‌عنوان شرکت وابسته به امداد خودروی سراسری، کارت‌های امداد خودرو به مبلغ حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان فروخته اما هیچ‌گونه خدماتی به مشتریان ارائه نداده‌اند و این رفتار متهمان ورود صدمات اعتباری به ایران خودرو شده است.

وی عنوان کرد: پرونده اولیه پس از تشکیل برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی قرار گرفت. در گام نخست تحقیقات با استعلام از وزارت صنعت و سازمان راهداری کشور مشخص شد که شرکت‌های مذکور فاقد هرگونه مجوز فعالیت امداد خودرو هستند. با اطلاع از فاقد مجوز بودن شرکت‌های مورد بررسی نتیجه تحقیقات انجام شده در اختیار سرپرست دادسرای ناحیه ۱۴ تهران قرار گرفت و حکم بازرسی از دفاتر مذکور گرفته شد.

این مقام انتظامی عنوان کرد: در سه عملیات جداگانه دفاتر مورد نظر واقع در خیابان خاوران و میدان بهارستان به‌صورت همزمان مورد بازرسی قرار گرفت و از دفاتر مذکور مقادیر قابل توجهی لوگو و تراکت‌های تبلیغاتی همراه دستگاه چاپ کارت امداد خودرو و ۱۱۴ قطعه کارت خام صادر شده با عنوان امدادخودرو و همچنین تعدادی دفتر اسامی افراد مالباختگان کشف شد.

وی با اشاره به اینکه متصدیان دفاتر مذکور که ۲ خانم و یک آقا بودند دستگیر شدند، عنوان داشت: با انتقال متهمان به پایگاه ششم آگاهی مشخص شد هر سه متهم سابقه‌دار بوده و پیش‌تر به اتهام کلاهبرداری دستگیر شده‌اند.

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه افزود: با تماس تلفنی به مال‌باختگان و دعوت از آنان، متهمان توسط شاکیان شناسایی و در اظهارات مشابهی بیان، بیان داشتند: کارکنان این دفاتر به بهانه اجرای طرح صدور کارت امداد خودرو، با چرب‌زبانی و ارائه خدمات مضاعف، مبالغی را دریافت کرده‌اند، ولی خدماتی ارائه ندادند.

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان بااشاره به اینکه به‌علت اینکه متهمان مبالغ کمی را از هر یک از مشتریان کلاهبرداری کرده‌اند و تعداد کثیری از مال‌باختگان از شکایت منصرف شده‌اند، گفت: متهمان با دستور بازپرس شعبه ۱۳دادسرای ناحیه ۱۴ تهران به‌منظور شناسایی سایر مالباختگان و انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی قرار دارند.

اختیاری به شهروندان توصیه کرد: تنها به شرکت‌های امداد خودرو متعلق به شرکت‌های معتبر خودروسازی مراجعه و اعتماد کنید و به منظور پیشگیری از سو استفاده های احتمالی اعتبار مجوز شرکت های مورد نظر را از راهداری و وزارت صمت استعلام کنید.

امداد خودرو امداد خودرو ساختگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر