کد خبر: 837619 A

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران گفت: در خلال قطعی اخیر اینترنت سیستم های آنلاین سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران قطع بود، امری که نه تنها غیر منطقی و تعجب برانگیز بود، بلکه می توانست با بروز یک حادثه پایداری شهر را زیر سوال ببرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مجید فراهانی، در جریان صد و هفتاد و هشتمین جلسه علنی شورای شهر تهران با اشاره به مشکل قطعی اینترنت، گفت: متاسفانه در خلال تصمیم اندیشیده شده برای مهار اغتشاشات در هفته گذشته توسط شورای امنیت کشور، سیستم های آنلاین سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران به علت عدم دسترسی به اینترنت  قطع شده بود، امری که نه تنها غیر منطقی و تعجب برانگیز بود، بلکه می توانست با بروز یک حادثه طبیعی (اعم از سیل،زلزله،آتش سوزی بزرگ و...) تاب آوری و پایداری شهر را در برابر این حوادث مختل و زیر سوال ببرد.

او افزود: لازم است برای جلوگیری از تکرار آن تدابیر ویژه ای اندیشیده شود و سازمان مدیریت بحران، مراکز امدادی و ... در این گونه تصمیم ها مستثنی شوند.

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: با عنایت به اهمیت موضوع و لزوم چاره اندیشی در این باره به عنوان نماینده مردم تهران در اجرای بند2ماده 80 قانون شوراهای اسلامی کشور،درباره « توجه به تامین اینترنت و پایداری شبکه ارتباطی سازمان مدیریت بحران شهر تهران،مراکز امدادی و سایر مراکزی که عملکرد مشابهی دارند » به وزیر کشور که اخیراً ریاست بحران شهر تهران از سوی شهردار تهران به ایشان سپرده شده است، تذکر می دهم.

فراهانی در پایان گفت: امیدوارم با اقدام به موقع، موثر و اهتمام وزیر کشور شاهد توجه بیش از پیش به تاب آوری تهران برای زندگی همه شهروندان عزیز باشیم.

اینترنت بودجه شورای شهر تهران شهر تهران مدیریت بحران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر