کد خبر: 837238 A

فرمانده مرزبانی استان سیستان و بلوچستان از ناکامی قاچاقچیان و کشف ۲ تن و ۳۸۷ کیلوگرم انواع موادمخدر و دستگیری ۴ نفر از سوداگران مرگ توسط مرزداران هنگ مرزی میرجاوه خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار محمد ملاشاهی با اعلام این خبر اظهار داشت: مرزداران  هنگ مرزی میرجاوه با ایمانی راسخ و چشمانی بیدار، همواره به عنوان یک مانع مستحکم در برابر متجاوزان، اشرار و قاچاقچیان انجام وظیفه می‌کنند و موجب ثبات امنیت و آرامش در مرزهای جنوب شرق کشور هستند.

وی ادامه داد: مأموران هنگ مرزی میرجاوه با اشراف اطلاعاتی از قصد قاچاقچیان برای ورود محموله سنگین موادمخدر به وسیله ۲ دستگاه خودرو به داخل کشور مطلع شدند و با پشتیبانی اطلاعاتی و هدایت عملیاتی مرزبانی استان سیستان و بلوچستان به اجرای کمین‌های هدفمند پرداخته و مسیرهای احتمالی تردد قاچاقچیان را در کنترل خود در آوردند.

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان افزود: مرزداران پس از رویارویی با سوداگران مرگ و بی‌توجهی قاچاقچیان به فرمان ایست، با رعایت قانون به کارگیری سلاح و با واکنش سریع و موضع‌گیری مناسب در درگیری مسلحانه با قاچاقچیان، توان رویارویی را از آنها سلب کردند.

وی تصریح کرد: قاچاقچیان که توان مقابله با مرزداران را نداشتند پس از ساعتی درگیری مسلحانه تسلیم و مأموران در این عملیات موفق شدند ضمن دستگیری ۴ قاچاقچی و توقیف ۲ دستگاه خودرو، ۲ تن و ۳۸۷ کیلوگرم انواع موادمخدر شامل ۲ تن و ۲۸۷ کیلوگرم تریاک و ۱۰۰ کیلوگرم حشیش و مقادیر قابل توجهی سلاح و مهمات را کشف کنند.

سردار ملاشاهی ضمن تقدیر و تشکر از فرمانده و کارکنان هنگ مرزی میرجاوه اظهار داشت: مجموعه مرزبانی با همکاری سایر نهادهای اطلاعاتی و امنیتی و حمایت‌های بی‌دریغ مرزنشینان عزیز، در راستای حراست از مرزهای کشور، مقتدرانه و برابر قانون با هرگونه تجاوز به حریم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مقابله می‌کنند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر