کد خبر: 837026 A

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا هشدار داد؛

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا درباره صدور پیامک‌های جعلی و کلاهبرداری با عنوان بسته حمایتی معیشتی و سهمیه‌بندی بنزین هشدار داد.

«سرهنگ رامین پاشایی» معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره پیامک‌های ارسالی در خصوص بسته‌های حمایتی گفت: مجرمان سایبری فضای رسانه‌ای کشور را رصد می‌کنند و برنامه‌های مجرمانه خود را بر اساس آن طراحی می‌کنند.

وی با بیان اینکه دو موضوع مهم دریافت بسته حمایتی معیشتی و سهمیه‌بندی بنزین از موضوعات مهم روز است، ادامه داد: کلاهبرداری در خصوص دریافت سهمیه‌ بسیار شایع‌تر است، البته در خصوص دریافت سبد حمایتی معیشتی نیز احتمال کلاهبرداری نیز وجود دارد.

معاون اجتماعی پلیس فتا خاطرنشان کرد: دولت هر گونه اطلاع‌رسانی در خصوص طرح‌های مورد نظر خود را به صورت رسمی از طریق رسانه‌های رسمی انجام می‌دهد. از سوی دیگر بانک اطلاعات هموطنان و دهک‌های جمعیتی که در بسته‌های حمایتی معیشتی شامل آنها می‌شود، در اختیار دولت قرار دارد. البته ممکن است افرادی نیز بازمانده باشد که دولت از طریق رسانه ملی اعلام خواهد کرد که این افراد از چه طریقی می‌توانند ثبت‌نام کنند.

پاشایی یادآور شد: پیامک‌هایی که از سوی ارگان‌های دولتی ارسال می‌شود، اصولا در دامنه ماسک ارسال می‌شود و هر پیامکی غیر از این دامنه و با پیش‌شماره‌های ایرانسل، همراه اول یا رایتل برای مردم ارسال شود، کلاهبرداری است. همچنین ممکن است دولت هیچ وقت برای ثبت‌نام در طرح‌‌های مختلف از مردم هزینه‌ای دریافت نمی‌کند و هر وقت برای ثبت‌نام در یک طرح که از سوی دولت مطرح شده بود، مانند همین طرح سهمیه‌بندی بنزین یا بسته حمایتی معیشت از مردم هزینه‌ای در پیامک‌های ارسالی درخواست شد، یقین بدانید این پیامک‌ها کلاهبرداری است.

سرهنگ رامین پاشایی پلیس فتا ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر