کد خبر: 836314 A

حاجی‌میرزایی:

وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: در مجموع حدود ۳۰ درصد مدارس ما نیازمند توجه ویژه برای مقاوم سازی و بازسازی هستند به طوریکه از این تعداد ۱۲ درصد مدارس تخریبی و ۱۸درصد مدارس نیازمند مقاوم‌سازی و بازسازی هستند.

به گزارش ایلنا، محسن حاجی‌میرزایی در سومین همایش ملی بانوان و خانواده‌ خیرین مدرسه‌ساز با بیان اینکه وظیفه خود می‌دانم از بانوان خیر مدرسه‌ساز قدردانی کنم گفت: شما بانوان خیر برای کاهش محرومیت‌های آموزشی ایثار می‌کنید.

وی افزود: کسانی‌که شانه خود را زیر بار مدرسه‌سازی می‌برند و قبول مسئولیت می‌کنند کار بزرگی انجام می‌دهند و ایثار می‌کنند. در فرهنگ دینی ما مسئولیت ملازم آگاهی است و هر که مسئولتر باشد، آگاه‌تر است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه این عرصه، عرصه مسئولیت اجتماعی است و کشور ما در این شرایط به چنین انسان‌هایی نیاز دارد گفت: اهمیت فرهنگی که خیرین اشاعه می‌دهند بیشتر از بناهایی است که می‌سازند. مدرسه نبض زندگی و سازنده آینده جامعه است. مدرسه ظرفیت ذهن و فکر محصلان را پرورش داده و یک موقعیت یادگیری است که خیرین در خلق آن کمک می کنند.

حاجی میرزایی با بیان اینکه شما بانوان خیر مدرسه ساز مظهر عشق و عاطفه هستید اظهار کرد: شما شریک آموزش و پرورش یا بهتر بگوییم ما شریک شما در امر تعلیم و تربیت هستیم. ما همچنان به ویژه در کلان‌شهرها و حاشیه‌ شهرها دچار کمبود فضای آموزشی هستیم. ما در حوزه مدارس علی‌رغم تمام تلاش‌های بزرگ و ویژه همچنان نیازهای گسترده و عمیقی داریم.

وی افزود: حدود ۳۰ درصد مدارس ما نیازمند توجه ویژه برای مقاوم سازی و بازسازی هستند. ۱۲درصد مدارس تخریبی و ۱۸درصد نیازمند مقاوم‌سازی و بازسازی هستند. این بار بزرگ جز با کمک همه مردم برداشته نمی شود.

آموزش و پرورش تعلیم و تربیت ذهن مدرسه وزیر آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر