کد خبر: 836192 A

رئیس شورای شهر تهران از معاون رئیس جمهور درخواست کرد تا فعالیت‌های اقتصادی نوآورانه، رانتی نشود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن هاشمی در جریان یکصد و هفتاد و هفتمین جلسه شورای شهر تهران پس از  سخنان سورنا ستاری در صحن شورای شهر تهران اظهار داشت: دیدیم که مسئله سهمیه‌بندی بنزین در روزهای گذشته چه مسئله‌ای را ایجاد کرد و تعدادی کشته و مجروح برجای گذاشت. پایه قرار دادن مسائل رانتی و یارانه‌ای برای هر فعالیت اقتصادی سم است چراکه گروهی جذب این فعالیت‌ها شدند در نتیجه برای حذف آن نیاز به یک جراحی داریم که عارضه‌هایی هم به همراه دارد.

وی افزود: از همین تریبون از معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تقاضا دارم که در زمینه فعالیت‌های اقتصادی نوآورانه رانتی وارد نشود و باید به سمت شهرهای هوشمند پیش برویم.

هاشمی تصریح کرد: برای مثال وقتی می‌خواهیم در خیابان‌های شهر کنده‌کاری انجام دهیم، نمی‌دانیم در زیرزمین چه خبر است و مسیر کابل و لوله‌ها کجاست و یا زمانی که ارباب‌رجوع می‌خواهد مسئله‌ای را برطرف کند، با روند پیچیده بروکراسی مواجه می‌شود و همه این مسائل به علت متصل نبودن داده‌ها به یکدیگر است.

رئیس شورای شهر تهران در پایان گفت: باید همه اطلاعات شهر به هم متصل باشند تا شهر هوشمند به وقوع بپیوندد و ما نیز در شهرداری هر شرکت و استارتاپی که با ما معرفی شود از آن حمایت می‌کنیم.

رییس شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر