کد خبر: 836093 A

جواهریان:

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: کشور ما روی خطی قرار گرفته که از تغییر اقلیم بیشتری برخوردار است و کنار آمدن با آن نیازمند تاب‌آوری است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، طرح توانمندسازی سفیران فرهنگی در دانشگاه‌های کشور صبح امروز با حضور  غلامرضا غفاری معاون فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و زهرا جواهریان معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری در دانشگاه تهران برگزار شد.

زهرا  جواهریان معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری بیان کرد: ما در سال ۹۶ طرحی را با هدف تدوین ارتقای خوابگاه دانشجویی به ویژه زنان و دختران داشتیم‌، در آنجا خواسته‌هایی از سوی دانشجویان مطرح شد و فردا با وزیر علوم جلسه‌ای داریم که خواسته دانشجویان در آنجا مطرح خواهد شد. 

وی ادامه داد: مبنای کارگاه‌های متعددی که در این همایش برگزار می‌شود به خواست خود دانشجویان بوده است و انتظار ما بعد از این جلسات این است که دانشجویان بتوانند آموزه‌‌های خود را در کشور منتقل کنند. 

جواهریان گفت: یکی از محورهای اصلی معاونت زنان و امور خانواده حمایت‌ از سمن‌های کشور است. ما ظرفیت‌ها را شناسایی می‌کنیم تا بتوانیم با سازمان‌های مردم نهاد کار کنیم. یکی از بحث‌ها در این کارگاه‌ها بحث تاب‌آوری است البته هدف از تاب آوری تحمل نیست بلکه تاب آوری و کنار آمدن با شرایط است.  کشور ما روی خطی قرار گرفته که از تغییر اقلیم بیشتری برخوردار است و کنار آمدن با آن نیازمند تاب آوری است. 

معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: امروزه گفتگو در خانواده‌ها به کمتر از ۲۰ دقیقه رسیده است، چرا سطح گفتگوها در خانواده پایین آمده است؟ اما در بخش گفتگو که در این کارگاه‌ها برگزار می‌شود به گسترش گفتگوی بین نسلی کمک می‌کند. 

جامعه ریاست جمهوری زنان تغییر اقلیم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر