کد خبر: 835470 A

در جریان بررسی جزئیات لایحه حمایت از اجرای شبکه فاضلاب تهران ارائه گزارش از سوی شورایاری‌های محلات در خصوص پیشرفت مراحل کار شبکه آب و فاضلاب به تصویب رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در جریان یک صدو و هفتادوششمین جلسه شورای شهر تهران ادامه بررسی لایحه شهرداری تهران درباره حمایت از اجرای شبکه فاضلاب در دستور کار قرار گرفت.

محسن هاشمی ابتدا گفت: کلیات آن در جلسات قبل تصویب شد و امروز پیشنهادات را می‌شنویم.

محمد سالاری با بیان اینکه به طور کل مخالف این لایحه بودم تصریح کرد: به طور کلی با لایحه‌ای که تخفیف ۵۰ درصدی برای حفاری آب و فاضلاب در نظر می‌گیرند مخالف هستند اما می‌توانیم بندی را به آن اضافه کنیم که شهرداری حداقل ۵۰ درصد آن را تهاتر کند.

حجت نظری در موافقت با این نظر گفت:‌ من با پیشنهاد آقای سالاری مبنی بر اینکه حداکثر ۵۰ درصد حذف شود و حداقل ۵۰ درصد باشد، موافق هستم.

در ادامه صفا صبوری معاون شهردار تهران در این خصوص اظهار داشت: اگر ما تا سقف ۵۰ درصد توافق کنیم در برخی از موارد بدهی‌های ما بیشتر از این میزان به شرکت آب و فاضلاب بوده است و دست و بال ما بسته می‌شود چرا که ما با شرکت آب و فاضلاب حساب و کتاب فی‌مابین داریم.

در ادامه این پیشنهاد سالاری به رای گذاشته شد اما با شش رای موافق و هشت مخالف به تصویب نرسید.

سپس احمد مسجدجامعی پشنهاد داد که شهرداری تهران را موظف کنند جلسه‌ای مشترک با شورایاری‌های محلات برگزار کند و پیشرفت کاری را در آنجا گزارش دهند.

وی تصریح کرد: اخیرا بازدیدی از منطقه ۱۸ داشتم که نشان داد ۸۰ درصد فاضلاب اجرا نشده و یا فاضلاب‌هایی که در ری ایجاد شد مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کرده است.

سپس پیشنهاد مسجدجامعی به رای گذاشته شد و با ۱۹ رای موافق به تصویب رسید.

شورای شهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر