کد خبر: 835305 A

پیروز حناچی خبرداد:

شهردار تهران از فعالیت 24 ساعته دو خطوط مترو تهران – کرج و فرودگاه امام در پی بارش‌های امروز خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پیروز حناچی در جمع خبرنگاران درباره مشکلات پیش آمده در پی بارش برف امروز تهران و ترافیک سنگین سطح شهر توضیحاتی را ارایه داد.

وی با بیان اینکه شهرداری از روز دوشنبه در حال آماده باش بوده، اظهار داشت: 385 مخزن و 100 دپوی نمک و شن در مناطق مستقر بود اما وقتی ترافیک شکل پیدا می‌کند و برف شدیدی می‌آید نمی‌شود کار زیادی کرد این موارد موقعی موثر است که ترافیک سنگین روی مسیر نباشد.

شهردار تهران با بیان اینکه از ساعت 7:30 تا 10 صبح حدود 19 سانتیمتر برف باریده، تصریح کرد: این میزان برف نعمت فراوانی بود و نمی‌توان گفت چیزی غریبی است اما وقتی ترافیک شکل پیدا می‌کند نمی‌شود کار دیگری کرد.

حناچی با بیان اینکه این مساله باعث اذیت‌شدن مردم در سطح شهر شده، اظهار داشت: مشکلات پیش‌آمده را گردن دیگران نمی‌اندازیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا پلیس‌راهور در ترافیک پیش آمده در پی بارش‌های امروز کم‌کاری داشته؟ این نگاه را اصلا قبول ندارم که در شرایط بحرانی تقصیر را گردن همدیگر بیاندازیم.

شهردار تهران با اشاره به اینکه شدت برف در منطقه‌ای به گونه‌ای بود که نمک‌پاشی و شن‌پاشی در نقاطی که برف می‌آمد بی‌اثر بود، اظهار داشت: باید مدارس مناطقی شمال تهران امروز تعطیل می‌شد. این بحران را پشت سر می‌گذاشتیم و 30 درصد از بار ترافیک کم می‌شد که البته در نوبت عصر این اتفاق افتاد.

وی با اشاره‌ به بارندگی‌ها در شهرهای دیگر نقاط جهان گفت: هفته گذشته در شفیلد انگلیس سیل آمد و ونیز ایتالیا را هم آب گرفت. برخی حوادث آنقدر گسترده می‌شود که از کنترل خارج است. ما نمی‌توانیم در این شرایط همه مسیرها را به‌طور همزمان باز نگهداریم.

حناچی تاکید کرد:  آمادگی کافی وجود داشته که علی‌رغم مقداری از این حوادث طبیعی است اما از مقدار آن هم باید درس بگیریم.

شهردار تهران با اشاره به برخی مناطقی که در پی بارش‌های امروز درگیر ترافیک بودند، اظهار داشت در اتوبان چمران نزدیک شهرک آتی‌ساز یک‌دستگاه بی آر تی از گاردیل خارج شده بود که باعث شد 20 اتوبوس دیگر هم پشت سر آن متوقف شود. همچنین برخی شریان‌های اصلی بسته شده بود. خیابان باهنر در پی بارش‌ها بسته شد که باعث پس‌زدگی ترافیک به خیابان شریعتی و ولی‌عصر شد. همچنین بالاتر از میرداماد نیز راه بسته شد که تا تجریش نیز ادامه داشت. طبقه دوم پل صدر نیز عملا از دسترس خارج شد. در اتوبان امام علی(ع)، چمران و حکیم نیز به‌دلایلی دیگری بسته بود.

حناچی در ادامه گفت: اکنون خیابان‌های اصلی باز است و حدود 2 هزار نفر از نیروهای خدماتی شهرداری از مناطق مختلف به منطقه یک اعزام شدند.

وی با اشاره به وزش بادی که از روز گذشته وزیدن گرفت، اظهار داشت: در شرایط وارونگی‌ها نمی‌شود کاری کرد اما حتی اگر کاری هم بشود انجام داد ما تکنولوژی آن را نداریم.

حناچی درباره بی‌اثر بودن طرح کاهش آلودگی هوا که در تابستان سال‌جاری اظهار داشت: مطالعات قبلی نشان می‌داد طرح زوج و فرد وقتی دائمی می‌شود طرح بی‌اثر است به‌علاوه آمار نشان می‌دهد داخل محدوده طرح ترافیک آلودگی به‌صورت نقطه به نقطه کاهش پیدا کرده است.

 وی با بیان اینکه روز دوشنبه نیز احتمال بارش برف مشابه امروز وجود دارد، تصریح کرد: همه باید همکاری کنند؛ هم مردم و هم همکاران ما در پلیس راهور حداکثر مشارکت را با یکدیگر داشته باشند .

جناچی در پاسخ به این سوال که عذرخواهی از سوی مدیران شهری باب شده اما مشکلات هنوز باپرجاست، تصریح کرد: اگر فقط عذرخواهی کنند قبول نیست. مردم تهران امروز 5 تا 6 ساعت‌ها در ترافیک بودند و ما همه تلاش‌های خود کردیم و ما وظیفه داریم برای اینکه آنها اذیت شدند عذرخواهی کنیم.

وی درباره فعالیت خطوط مترو تهران نیز گفت: خط پنج مترو تهران – کرج و خط  فرودگاه امام امشب تا صبح فعال خواهند بود. خطوط بی آر تی به‌صورت شبانه‌روز فعال است.

پیروز حناچی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر