کد خبر: 835218 A

رئیس دانشگاه علامه :

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی گفت: میزان رضایت دانشجویان از استادان زن و نمره ارزیابی دانشجویان به استادان زن، بالاتر از استادان مرد است.

به گزارش ایلنا، حسین سلیمی در نخستین نشست هم‌اندیشی بانوان عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی بر ضرورت انتخاب اعضای هیئت علمی بر اساس «شایسته سالاری» تاکید کرد و گفت: نگاه دانشگاه علامه در این زمینه نگاهی غیر فراجنسیتی است و هیچ تفاوتی بین زن و مرد وجود ندارد. چه بسا در خیلی از مواقع کارهای محوله به بانوان به نحو مطلوب‌تری انجام شده است.

وی در ادامه اظهار کرد: پیگیر تدوین دستورالعمل برای قائل شدن تسهیلات در ترفیعات، تبدیل وضعیت، دوران بارداری، زایمان و ساعات حضور بانوان عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی هستیم؛ چرا که نمی‌توان از بانوانی که تازه مادر شده‌اند، انتظار داشت به اندازه مردان عضو هیئت علمی تولید علمی داشته باشند.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی همچنین گفت: در حوزه فرهنگی و پژوهشی برای متعادل کردن فضای فرهنگی دانشگاه و ارتقای سطح پژوهشی در زمینه‌های نظام‌های معنایی، ساختارهای گفتاری و بحث‌های معرفت شناختی نیاز به حضور و همکاری ویژه بانوان داریم.

وی با اشاره به درخشش استادان جوان زن هم در تولیدات علمی و هم در کیفیت تدریس، افزود: میزان رضایت دانشجویان از استادان زن و نمره ارزیابی دانشجویان به استادان زن، بالاتر از استادان مرد است. به هیچ وجه اجازه تضییع حقوق بانوان دانشگاهی را نمی‌دهد.

 

حقوق زایمان زن و مرد عضو هیئت علمی عضو هیئت علمی دانشگاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر