کد خبر: 834943 A

معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور:

معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور از اعزام ۱۰۰ مددکار در قالب ۳۵ گروه ویژه ارائه خدمات مشاوره‌ای، روانی و اجتماعی به مناطق زلزله شمال غرب کشور خبر داد.

به گزارش  ایلنا،  «مجید رضازاده» معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور در حاشیه افتتاح ساختمان جدید مرکز کاشانه مهر کاشان در شب میلاد پیامبر اکرم(ص) ضمن اشاره به اجرای پروژه پیشگیری از معلولیت در کشور، گفت: یک میلیون و ۵۰۰ هزار معلول در کشور وجود دارد که با اجرای این طرح این افراد از نظر اختلالات ژنتیکی غربال شدند.

معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور ایجاد بانک اطلاعاتی ژنتیک را یکی از دستاوردهای این غربالگری دانست و افزود: با استفاده از این بانک اطلاعاتی می‌توان از ابتلای افراد دیگر به معلولیت خودداری کرد و این موضوع امری مهم محسوب می‌شود که عموم مردم از آن بهره‌مند هستند.

بنا بر اعلام روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بهزیستی، وی از ایجاد مراکز جامع درمان اعتیاد در کشور خبر داد و گفت: در این مراکز سم‌زدایی، آموزش ۴ ماهه و درمان سرپایی ۸ ماهه صورت می‌پذیرد تا بیماران نسبت به حضور مجدد در جامعه و اشتغال آماده باشند که تاکنون این مراکز در اصفهان و کرمانشاه به بهره‌برداری رسیده است.

رضازاده ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط مراکز بهزیستی در راستای کاهش طلاق، گفت: دوره‌های آموزشی قبل از ازدواج، ارائه مشاوره‌های پیش از ازدواج، غربالگری، حمایت مددکاران بهزیستی از افراد در زمره خانواده‌های طلاق یا اعتیاد تا پنج سال بعد از ازدواج و غیره از جمله اقدامات حوزه کاهش طلاق در کشور است.

معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط سازمان بهزیستی کشور بعد از وقوع زلزله در شمال غرب کشور، تصریح کرد: ۱۰۰ مددکار در قالب ۳۵ تیم در مناطق زلزله‌زده شمال غرب کشور حضور پیدا کرده و به خدمات مشاوره‌ای، روانی و اجتماعی مشغول شدند.

بهزیستی جامعه خانواده زلزله مناطق زلزله زده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر