کد خبر: 834809 A

جمالی نژاد:

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور از تدابیر اتخاذ شده دولت برای حمایت از سامانه های حمل و نقل عمومی درون شهری در پی اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت خبرداد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، مهدی جمالی نژاد با اعلام خبر فوق افزود: با توجه به اجرای طرح سهمیه بندی سوخت بنزین، در گام نخست، سهمیه مناسب برای کلیه ناوگان فعال در حوزه حمل و نقل عمومی شهری بنزین سوز با نرخ دولتی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: سهمیه ناوگان تاکسی تک سوز ۴۰۰ لیتر و دوگانه سوز ۲۰۰ لیتر در ماه است.

وی اضافه کرد: تدابیر حمایتی در مورد آژانسهای مسافری و سرویس مدارس در حال پیگیری می باشد و ظرف هفته جاری اعلام می شود در مورد تاکسی های بین شهری هم با نمایندگانشان جلسه می گذاریم و ظرف چند روز تعیین خواهد شد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در ادامه اطهار کرد: تاکسی های اینترنتی با پیمایش بالای ۲۰۰ کیلومتر در ماه، در طول ماه از تدابیر حمایتی در بخش حمل و نقل عمومی استفاده خواهند نمود.

جمالی نژاد توضیح داد: پیمایش سفر تاکسی های اینترنتی تجمیع شده و در ابتدای ماه بعد، مابه التفاوت قیمت سوخت به نرخ ۱۵۰۰ تومان محاسبه و به کارت بانکی رانندگان واریز می شود. 

وی همچنین گفت: سهمیه وانت بارهای کم مصرف بنزینی ۲۰۰ لیتر، سهمیه وانت بارهای دوگانه سوز۶۰ لیتر در ماه، سهمیه وانت بارهای پرمصرف بنزینی ۳۰۰ لیتر و سهمیه وانت بارهای دوگانه سوز ۱۲۰ لیتر در ماه در نظر گرفته شده است.

وی همچنین متذکر شد: نرخ سوخت CNG تغییر قیمت نکرده و نخواهد کرد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور  در ادامه  از فعال شدن کارگروهی تخصصی در وزارت کشور برای پایش مستمر وضعیت سامانه های حمل و نقل عمومی شهری و پیشنهاد بسته های خدمات حمایتی به رانندگان فعال در این بخش و متعاقب آن تشکیل ستاد متناظر در استانها خبر داد.

وی اضافه کرد: ستاد" پایش حمل و نقل شهری" در وزارت کشور و متناظر آن در استانداریها جهت نظارت بر حوزه حمل ونقل شهری و پاسخگویی به پرسشها و سوالات و تشکیل شده است.

جمالی نژاد افزود: برنامه ریزی لازم برای تعیین سهمیه حمایتی بنزین با رویکرد  تقویت حمل و نقل عمومی درون شهری صورت گرفته و همچنین تصمیم گیریهای آتی از طریق کارگروهی متشکل از وزارتخانه های نفت، کشور و سازمان برنامه و بودجه انجام و اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه تا اطلاع ثانونی هیچ گونه افزایش کرایه برای ناوگان بار و مسافر نخواهیم داشت، گفت: بسته های پیشنهادی برای معیشت رانندگان، در مرحله تدوین برای پیشنهاد به دولت محترم می باشد.

جمالی نژاد همچنین گفت: با توجه به هماهنگی های انجام شده با شهرداریها و استانداریها، ناوگان عمومی شهری شامل مترو، اتوبوس، مینی بوس و تاکسی؛ آماده خدمت رسانی با حداکثر توان ممکن می باشد و مقرر شده سرفاصله زمانی اعزام اتوبوسها و ناوگان مترو کاهش یابد.

وی افزود: همچنین واحدهای نظارتی سازمانهای اتوبوسرانی و تاکسیرانی به طور مستمر در سطح شهرها حضور خواهند داشت.

جمالی نژاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر