کد خبر: 833669 A

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران از اصلاح هندسی میدان سپاه و ممنوعیت احداث پارکینگ طبقاتی و عمومی در هسته مرکزی شهر خبر داد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران؛ محسن پورسیدآقایی در جلسه نظارت ستادی حوزه حمل‌ونقل و ترافیک منطقه ۷ گفت: اصلاح هندسی خطوط بی‌آر‌تی، نصب دوربین ثبت تخلف در پایانه‌های تاکسیرانی به‌منظور جلوگیری از ورود خودروهای شخصی، هم‌سطح سازی معابر و آزادسازی پیاده‌راه‌ها از کارگاه‌های عملیات عمرانی ازجمله اقدامات موثر صورت گرفته در این منطقه است.

‎معاون شهردار تهران با تاکید بر اینکه پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری دو رکن مهم شهر مدرن امروز است گفت: اگر می‌خواهیم شهروندان از خودروی شخصی کمتری استفاده کنند باید حمل‌ونقل عمومی کارآمد را در کنار معابر پیاده‌ی استاندارد در اختیارشان قرار دهیم، ازاین‌رو مناسب‌سازی پیاده راه‌ها و اصلاح معابر برای معلولین، جانبازان و نابینایان و حتی شهروندان در اولویت برنامه مدیریت شهری قرار دارد.

‎به گفته‌ی پورسیدآقایی مناسب‌سازی فضاها و خدمات شهری با توجه به نیازهای جانبازان و معلولان، از ضروریات هر جامعه‌ای است.

‎وی در ادامه به پیشنهاد احداث پارکینگ در مصلی تهران اشاره کرد و گفت: سیاست ما در هسته مرکزی شهر کاهش تردد خودرو و توسعه حمل‌ونقل عمومی کارآمد است. معتقدم احداث پارکینگ به‌نوعی تشویق شهروندان به استفاده از خودروی شخصی است .

‎پورسیدآقایی تاکید کرد: به‌هیچ‌عنوان مجوز احداث پارکینگ طبقاتی و عمومی در مناطق مرکزی شهر مانند ۶، ۷، ۱۱ و ۱۲ داده نخواهد شد.

‎معاون شهردار تهران در ادامه با اشاره به بازنگری و اصلاح هندسی میدان سپاه و رفع گره ترافیکی این محدوده از مطالعه طرح کوچک‌سازی میدان سپاه خبر داد و گفت: تبدیل میدان سپاه به یک تقاطع در دستور کار گرفت و مقرر شد طرح کوچک سازی بدون خسارت زدن به درختان این میدان مطالعه و بررسی شود.

‎وی از پیشنهاد احداث دومین ورودی ایستگاه طالقانی با تجهیزات کامل پله‌برقی و آسانسور خبر داد و گفت: با توجه به اینکه ایستگاه طالقانی یکی از پرترددترین ایستگاه‌هاست و تنها یک ورودی دارد، امکان‌سنجی ساخت دومین ورودی در ضلع شمال شرقی خیابان طالقانی و مفتح در دستور کار قرار گرفت.

ترافیک جانبازان شهر تهران شهرداری تهران نابینایان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر