کد خبر: 833503 A

سفیر فلسطین در ایران:

سفیر فلسطین در ایران گفت: صهیونیست‌ها صرفا به دنبال اشغال فلسطین و آواره کردن مردم ما نیستند، بلکه آنها به دنبال اسراییل بزرگ هستند اسراییلی بزرگی که شامل اردن و سوریه نیز می‌شود و حتی تا مدینه پیش می‌رود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، زواوی سفیر فلسطین در ایران در نشست تخصصی جنگ، مهاجرت و آثار آنها بر زنان خانواده و محیط زیست با اشاره به حمله اسراییل به غزه و سوریه در دمشق شهدای زیادی را از دست دادیم، گفت: انقلاب اسلامی بر دو مبنا است وحدت جهان اسلام و آزادی فلسطین بنابراین باید متوجه باشیم فلسطین چه جایگاهی برای این ملت مهم دارد و اگر امپریالیسم تلاش می کند که به این ملت حمله کند به دلیل همان دو رکنی است که گفتم.

وی با بیان اینکه از اقدامات دکتر ظریف خوشنودم، گفت: اقدامات دکتر ظریف کمتر از فعالیتهای نظامی نیست و در مسیر درستی حرکت می کند و در رابطه با تحولات که در منطقه اتفاق می افتد گامهای درستی بر می دارند.

سفیر فلسطین در ایران گفت: فکر نکنید که شما در حال صلح هستید بلکه شما در عمل در جنگ قرار دارید و شما در شرایط صلح نیستید همانطور که می دانید هدف اصلی این جنگ نظام انقلاب اسلامی است نه بخاطر اینکه شما مرفه و پولدار هستید و قومیت های مختلف دارید و وحدت دارید بلکه به دلیل همان دو رکنی است که عرض کردم که این دو رکن رکن سنگینی برای یک ملت هستند و شما آرام و با دقت متوجه هستید که اطرافتان چه اتفاقی می افتد. اتفاقات خاورمیانه هم یک جنگ سرد است و هم جنگ نرم. شما یک ملت اصولگرا هستید انقلاب کردید که نه فقط برای مردم ایران کار انجام دهید بلکه فراتر از آن و برای دیگر ملتها انقلاب کردید.

زواوی با بیان اینکه شهدای شما و شهدای ما برای اهداف عالی تر شهید شده اند، گفت: اگر به رفتارهای مجرمانه جنگ افروزان برگردیم می‌بینیم جنگ افروزی برای استیلای بیشتر است ما به عنوان فلسطینی از کشور خودمان اخراج شدیم و قدرت دیگری بر ما تسلط پیدا کرده است جنایتکاران بین المللی و امپریالیسم آمریکا مقصر هستند اگر چه سازمانهای بین المللی قطعنامه های بسیاری درباره ما صادر کردند و حقوق ما را مورد تأیید قرار داده اند اما پیشرفتی تاکنون حاصل نشده است ما روح حاکم بر این قطعنامه را قبول داریم اماجامعه بین الملل تا امروز نتوانست حتی یک قطع نامه را محقق کند به همین ترتیب در هیروشیما و ناکازاکی مردم کشته شدند و بدون کمترین ترحم‌ محیط زیست انسان و حیوان مورد تهاجم قرار گرفتند آمریکا همه را آلوده و منطقه را آلوده به مواد رادیواکتیو کرد. لشکرکشی آمریکا و استفاده از ادوات جنگی یک فاجعه در هیروشیما و ناکازاکی ایجاد کرد در افغانستان نیز همین فجایع تکرار شد ای کاش وقت بیشتری داشتم تا درباره الجزایر رواندا و دیگر مناطق صحبت کنم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود تصریح کرد: کشورهای اسلامی با هم تفاوت‌هایی دارند و با هم متحد نیستند و دشمنان بین همسایگان دشمنی ایجاد می‌کنند صهیونیست‌ها با همراهی آمریکا می خواهند بیت المقدس را پایتخت کنند اما آینده مردم ما چه می شود این اتحاد دویست سال پیش ایجاد شد این اتحاد صرفا به دنبال اشغال فلسطین و آواره کردن مردم ما نبود بلکه آنها به دنبال اسراییل بزرگ هستند قرار نیست حتی یک سانت خاک به فلسطین بدهند بلکه می خواهند اسراییل بزرگ را محقق کنند اسراییلی بزرگی که شامل اردن سوریه نیز می شود حتی تا مدینه پیش می رود.

وی ادامه داد: اگر قرار باشد به ریشه تفاوت ایران و آمریکا بپردازیم باید بدانیم که من با همان لحنی از ایران نام می برم که از فلسطین می گویم ایران یک تصمیم ساز در منطقه است و فتوای امام خامنه‌ای قانون دینی است و مسئولان باید آن را مدنظر داشته باشند و این اتحاد باعث دشمنی دشمنان با ایران شده است. پرونده اتمی ایران در کنترل آژانس اتمی است اما باید بدانید که اسراییل بیش از ۴۰۰ کلاهک اتمی دارد و هیچ بازرسی که انجام نشده که هیچ، کسی از آن نام هم نمی برد و اتفاقاتی که در خصوص موضوعات اتمی در اسراییل می شود کسی به آن توجه نمی‌کند.

سفیر فلسطین با بیان اینکه القدس الشریف پایتخت ما فلسطینی‌ها است، ادامه داد: البته این مکان به پیروان مسیحیت نیز تعلق دارد آوارگان فلسطینی باید برگردند تا کمکهای بین المللی انجام شود اما گوش شنوایی نیست آنها نه تنها با فلسطینیان مشکل دارند بلکه با امت اسلام از جمله ایران مشکل دارند. تفاوت و مناقشات کشورهای اسلامی مانع از اتحاد کامل شده است البته تفاوتهایی بین کشورهای اسلامی وجود داشته و دارد و در سراسر دنیا این مشکلات وجود دارد اما کشورهایی که با آمریکا هستند بدانند هر موقع آمریکایی ها احساس کنند منافع خودشان از طریق دیگری تامین می شود تغییر رویه می دهند.

ایران سوریه فلسطین مهاجرت صهیونیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر