کد خبر: 833167 A

به ابتکار هاسب و با برگزاری همایش سمن‌ها و خیریه‌ها؛

همایش شورای عالی تشکل‌های اجتماعی فعال در سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، چهارشنبه و پنجشنبه، ۲۲ و ۲۳ آبان ماه سال جاری، ۷۵ سازمان مردم‌نهاد و بنیاد خیریه در همایش شورای عالی تشکل‌های اجتماعی فعال در سیستان و بلوچستان گرد هم می‌آیند تا با برنامه‌ای جامع‌تر بتوانند منسجم‌تر و با قدرت بیشتر برای رفع مشکل مردم سیستان و بلوچستان اقدامی انجام دهند.

سال‌هاست از سیستان و بلوچستان و مشکلات این استان می‌شنویم و شاهد مشکلات آنها از نبود امکانات آموزشی مناسب گرفته تا کمبودهایی در زمینه بهداشت، پزشکی و بیکاری و ... هستیم. در این سال‌ها سازمان‌های مردم‌نهاد، خیریه‌ها و حتی افراد داوطلب برای کمک مردم به مردم این استان محروم همت کرده‌اند اما این بار قرار است اتفاقی نو را رقم بزنند.

به گفته دبیر همایش، در حال حاضر بیش از ۴۰۰ سمن و بنیاد خیریه در زمینه‌های مختلف در استان سیستان و بلوچستان فعالیت دارند و یکی از اهداف اصلی برگزاری اولین همایش شورای عالی تشکل‌های اجتماعی فعال در سیستان و بلوچستان، ایجاد هم‌افزایی و هماهنگی بین آنها برای تاثیرگذاری هر چه بهتر فعالیت این مراکز است.

محسن‌علی گلشنی، شناسایی و معرفی بنیادها، موسسات و انجمن‌های خیریه در استان سیستان و بلوچستان، بهره‌گیری از مزیت‌ها و خلاقیت‌های موسسات مختلف برای بهبود و افزایش کیفیت زندگی، هدفمندسازی فرهنگ یاری‌رسانی و کمک به همنوعان، کمک به توسعه و رشد استان سیستان و بلوچستان، ایجاد همکاری میان‌بخشی بین ارگان‌های مرتبط با موسسات خیریه و جلوگیری از انجام فعالیت‌های همسو و موازی را از اهداف مهم این همایش برشمرد و افزود: «امیدواریم این همایش بتواند سطح توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان سیستان و بلوچستان را در ذهن مسئولان، خیرین و تصمیم‌گیران پررنگ‌تر کند تا با توجه ظرفیت‌های این استان، درباره آن تصمیم‌گیری و بیش از پیش برای خدمت‌رسانی به مردم آن حساسیت ایجاد شود.»

او ادامه داد: «این همایش تجربه جدیدی از مطالبه‌گری سمن‌ها و بنیادهای خیریه بخش غیردولتی است و بی‌شک با برنامه‌ریزی دقیق، خواهیم توانست بین آنها هم‌افزایی و هماهنگی ایجاد کنیم. انتظار داریم بعد از این رویداد، فعالیت کارگروه‌ها پررنگ‌تر شود و بعد از تهیه سند و نقشه‌های راه، به مرحله اجرای نقشه‌ها برسیم.»

به گفته گلشنی، همایش شورای عالی تشکل‌های اجتماعی فعال در سیستان و بلوچستان، با همت خیریه هاسب (همدلان آینده‌نگر سیستان و بلوچستان)، چهارشنبه و پنجشنبه ۲۲ و ۲۳ آبان ماه  در سالن هفده شهریور وزارت کار برگزار می‌شود. در روز چهارشنبه نمایندگان و مسئولان کارگروه‌ها به همراه کارشناسان و جمعی از خیرین در قالب چهار پنل توانمندسازی و اشتغال، سلامت، سرمایه‌گذاری و آموزش و مدرسه‌سازی به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت و روز پنجشنبه مقامات و مدیران دستگاه‌های دولتی، مدیران سازمان‌ها، روسای برخی دانشگاه‌های استان و استاندار سیستان و بلوچستان در همایش حضور خواهند داشت.

علاوه بر این، سیستان و بلوچستانی‌های مقیم تهران که در حوزه‌های مختلف دانشجویی، دانشگاهی، فرهنگی و سرمایه‌گذاری فعالیت دارند، در همایش حضور خواهند داشت.

لازم به ذکر است در این دو روز، نمایشگاهی از توانمندی‌های کارگروه‌های چهارگانه نیز برگزار خواهد شد.

همایش شورای عالی تشکل‌های اجتماعی فعال در سیستان و بلوچستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر