کد خبر: 833166 A

دبیر کمیسیون دانشجویی کنفرانس وحدت گفت: این کمیسیون با حضور ۱۲۰ دانشجو از ۲۵ کشور دنیا و به ریاست حجت الاسلام رستمی رئیس نهاد رهبری در دانشگاه های کشور برگزار خواهد شد.

به گزارش ایلنا، علیرضا فیروزی دبیر کمیسیون دانشجویی کنفرانس وحدت گفت: کمیسیون دانشجویی به عنوان نخستین کمیسیون سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، چهارشنبه ۲۲ آبان ماه و با حضور ۱۲۰ دانشجو از بیش از ۲۵ کشور دنیا در تهران برگزار خواهد شد.

این فعال دانشجویی با اشاره به محورها و موضوعات مورد بحث در کمیسیون دانشجویان  تصریح کرد: بررسی آخرین اوضاع و احوال کشورهای مسلمان و ارائه راهکارها در خصوص تشکیل یک جبهه واحد در سطح دانشجویان مسلمان دو محور اصلی بحث در نشست های این کمیسیون خواهد بود.

وی با بیان اینکه ریاست این کمیسیون بر عهده حجت الاسلام و المسلمین رستمی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور خواهد بود افزود: آیت الله اراکی دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی نیز به عنوان میهمان ویژه در نشست دانشجویان حضور خواهند داشت و جلسه ای نیز بصورت جداگانه با حضور امیرعبداللهیان معاون بین الملل مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.

فیروزی با اشاره به روند گزینش شرکت کنندگان در کمیسیون خاطر نشان کرد: اوایل آبان ماه فراخوانی جهت ثبت نام عموم دانشجویان و دانشگاهیان از سوی دبیرخانه منتشر شد و بیش از ۶۰۰ دانشجو با ارسال مشخصات و رزومه خود، جهت شرکت در کمیسیون اعلام آمادگی کردند و از این میان ۱۲۰ دانشجو براساس معیار ها و اولویت های علمی و تشکیلاتی انتخاب و دعوت شدند.

دبیر کمیسیون دانشجویی کنفرانس وحدت ادامه داد: اکثر قریب به اتفاق ثبت نام کنندگان، دانشجویان برترین دانشگاه های کشور با رزومه های قوی علمی نظیر مقالات و تسلط بر زبان های خارجی و رزومه تشکیلاتی بسیار خوبی بودند و از کشور های مختلفی هم ثبت نام داشتیم.

 فیروزی تاکید کرد: دبیران و مسئولان اتحادیه ها و تشکل های بزرگ دانشجویی کشور نیز در این گردهمایی حضور خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه کمیسیون دانشجویی تنها کمیسیون و نشست در کنفرانس وحدت است که صرفا به یک نشست و جلسه محدود نخواهد شد افزود: بازدید از موزه و حسینیه جماران، لانه جاسوسی و احتمالا چند مکان علمی تحقیقاتی نیز با هدف ایجاد و تعمیق ارتباط میان دانشجویان ایرانی و خارجی، از دیگر برنامه های این گردهمایی دانشجویی است.

دانشجو مجلس شورای اسلامی مسلمان معاون نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر