کد خبر: 833012 A

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان از درگیری مسلحانه تکاوران پلیس با سوداگران مرگ در شهرستان "مهرستان" و کشف بیش از یک تن و ۷۶۹ کیلو مواد افیونی خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار محمد قنبری در تشریح جزئیات این خبر، گفت: پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان "مهرستان" با پشتیبانی فنی و اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، اعضای باند مسلحانه قاچاق مواد مخدر از مناطق مرزی به عمق کشور را شناسایی کردند.

وی افزود: تیم های عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر پس از چندین روز کار گسترده اطلاعاتی و رصد مداوم تحرکات اعضای این باند مسلح، سرانجام شب گذشته قاچاقچیان را که با ۲ دستگاه وانت تویوتا و یک دستگاه وانت مزدا در یکی از محورهای فرعی منتهی به شهر مهرستان در تردد بودند را شناسایی و تحت نظر گرفتند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: پس از ساعتی کنترل نامحسوس سرانجام با قرار گرفتن اعضای باند در منطقه کمین، تکاوران پلیس با آنها درگیر شدند.

وی بیان داشت: در این درگیری که ۲ساعت به طول انجامید، سوداگران مرگ با آتش پر حجم تکاوران پلیس عرصه را بر خود تنگ دیده و با رها کردن خودروهای حامل مواد به سمت ارتفاعات منطقه متواری شدند.

این مقام ارشد انتظامی در استان سیستان و بلوچستان عنوان کرد: در بازرسی از خودروها در مجموع یک تن و ۷۶۹ کیلو و ۸۸۰گرم مواد مخدر شامل یک تن و ۶۵۷کیلو و ۶۷۰ گرم تریاک،۶۴ کیلو گرم حشیش،۱۴ کیلو و ۲۵ گرم هروئین، ۵کیلو و ۱۸۵گرم شیشه و ۲۹ کیلوگرم سایر مواد مخدر به همراه ۲قبضه اسلحه کلاش، ۴ عدد خشاب حاوی ۱۶فشنگ جنگی، ۳ قبضه کلت به همراه ۳ تیغه خشاب و ۱۸فشنگ ۹ میلی متری کشف شد.

سردار قنبری با تأکید بر اینکه پلیس با هوشیاری کامل در گلوگاه ها و ورودی های قاچاق حضور داشته و در راه مبارزه با مواد مخدر به عنوان بلایی خانمان سوز از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد، از شهروندان خواست هرگونه اخبار و اطلاعات خود را در خصوص قاچاقچیان مواد مخدر با تماس ۱۱۰ در اختیار پلیس قرار دهند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر